Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
Hyundai Kona Makyajlandı!
Abone Ol

Özellikle dizel-otomatik seçeneğinin bulunması ve bütçe dostu olmasıyla ülkemizde oldukça sevilen Hyundai Kona, makyaj operasyonuna tabi tutularak yenilendi. Artık markanın performans donanımı olan N-Line’a da sahip olan Kona’daki değişikliklere bakalım.

 

 

Hyundai, yaklaşık 2.5 senedir satışını sürdürdüğü Kona modelini makyajladı. Ön yüzü tamamen değişen otomobilin kabininde de yenilikler mevcut. Tucson, i30, i10 gibi modellerde gördüğümüz N-Line paketi estetik operasyonu sonucunda Kona ailesine de katıldı. Motor yelpazesinde de değişimler var. Şimdi detaylara bir göz atalım.

İlk bakışta Kona'ya uzaktan baktığınızda pek kendini belli etmese de aracın duruşu tamamen değişmiş. Köşelerine hava girişleri iliştirilen tamponun hemen üzerinde biraz daha yeni i20'yi andıran bir ön ızgaraya yer verilmiş. Aydınlatma grubu yine üç parçaya bölünen Kona'da alt tarafta minik sis farları, yüzün tam ortasında artık LED olan far grubu ve kaputu kesen kısımda ise yine LED olan gündüz sürüş farları bulunuyor. Eski versiyon ile buradaki tek benzerlik ise tampon ekleri ve dodiklerde kullanılan gri renk.