Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
KIA Stinger'a “Hafif” Makyaj Operasyonu
Abone Ol

Çıktığı zamanlarda farklı tasarımı ve markanın alıcılardaki algısı sebebiyle son derece şaşırtıcı bir hamle olmuş olan KIA Stinger, orta yaş tazelenmesi geçirerek çeşitli güncellemelere tabi tutuldu. Bakalım bu yenilikler SUV ağırlıklı pazarda Stinger’a avantaj sağlayacak mı?

 

 

Bir süredir casus fotoğrafları etrafta olan 2020 KIA Stinger, yani spor sedanın makyajlı versiyonu nihayet tanıtıldı.

Göze hoş tasarımına katkısı olan detaylar gündüz sürüş LED'lerinin düzeni değiştirilen ve karartılan farlar ile başlıyor ve profilde 18 ya da 19 inç olarak alabildiğiniz jantlarla devam ediyor. Fotoğrafta gördüğünüz mavi gövde rengine kavuşan araca iki tane de yeni paket eklenmiş: Dark ve Black

Black'te mat siyah 19" çaplı jantlar, yine aynı tonda arka spoyler ile dodik ve ayna kapaklarına uygulanan karartma detayları var. Bu paket ABD pazarı için hazırlanmış. Dünyanın birçok yerinde satılacak diğer paket ise arka logo, egzoz ucu ve difüzörde parlak siyah dokunuşların görüldüğü Dark.

 

 

Tasarım alanındaki en ciddi değişimler arka kısımda yaşanmış. Önceden de boydan boya uzanan LED stoplar artık ana aydınlatma elemanları arasındaki bölümün tamamını kaplıyor. 10 adet LED ampulden oluşan araçta sinyal lambaları ise yine 10 adet LED'le damalı bayrak formunu oluşturuyor. Fotoğrafların ait olduğu GT modeli gibi daha güçlü versiyonlarda ise daha büyük egzoz çıkışları agresif duruşu destekliyor.

Kabinde ise eskiden 8.0 inç olan multimedya ekranın genişliğinin 10.25 inçe çıktığını görüyoruz. KIA, iç mekân genelinde malzeme kalitesini iyileştirdiklerinden bahsediyor. Merkezi konsolda müşterilere sahte karbon fiber ya da alüminyum trim parçaları seçeneği sunulmuş. Ambiyans aydınlatmasını da güncelleyen Koreli marka renk sayısını 64'e çıkarmış.

 

 

2020 KIA Stinger, bölgeye göre değişen çeşitli renklerde gelen kabin paketleri ve Nappa deri döşemeyle de süslenebilecek. Makyaj ile gelen detaylardan birisi olan farklı renkte dikişler suni ya da hakiki deri döşeme üzerinde kendini gösterecek.

Motor yelpazesine dair henüz bir açıklama yok ancak yeni Genesis G80'de görev yapan 303 Ps gücündeki 2.5 litrelik dört silindirli turbo benzinli motor ile 379 Ps'lik çift turbolu 3.5 V6 ünite, Stinger'ın kaputunun altında da yer alabilir.

Bu arada fotoğraflarda görülen "E" amblemi, aracın Kore versiyonu olduğunu gösteriyor. Küresel çapta satılacak diğer Stinger'lar, KIA'nın şimdiye kadar birkaç modelde de  gördüğümüz yeni logosunu taşıyacaktır.

2020 Stinger, yılın üçüncü çeyreğinde Kore'de satışa sunulduktan sonra diğer pazarlara adım atacak. Türkiye'de makyajlı Stinger için 2021'i beklememiz gerekebilir.

Otomotiv sektörüyle ilgili en güncel haberleri takip edebilmek  için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona basarak KIA marka sıfır otomobiller için fiyat talebinde bulunabilirsiniz. 

 

Yayınlama Tarihi: 13.8.2020
Yorum Yap