2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Makyajlı BMW 5 Serisi Türkiye’de
Abone Ol

Ömrünün dört yıllık ilk dönemini geride bırakan G30 kasa kodlu BMW 5 serisi, kısa zaman önce tazelenmiş halini bizlere göstermişti. Ülkemize geliş tarihi de artık belli olan 5 Serisinin donanımlarına, motor seçeneklerine ve fiyatlarına göz atalım.

 

 

Geçtiğimiz aylarda makyajlı yüzüne kavuşan BMW 5 Serisi Türkiye'ye giriş yaptı. Special Edition paketinde Luxury Line ve M Sport donanım seçenekleriyle pazara sunulacak modelde üç farklı motor seçeneği bulunacak.

Adaptif LED Farlar, Apple Carplay & Android Auto ve Alarm Sistemi 5 Serisi’nde standart olarak sunulurken, Special Edition paketiyle de pek çok özellik beraberinde geliyor. Genişletilmiş Special Edition paketinde Soft-Close Kapılar, BMW Live Cockpit Professional ve Kablosuz Şarj sistemi sunulurken, ilave olarak Harman/Kardon Ses Sistemi de sunulan özellikler arasında yerini alıyor.

 

 

Tüm versiyonlarda standart olarak sunulan, otomatik uzun far asistanı ve matrix LED farlar, üç boyutlu özelliğe kavuşan, siyah kenarlı ve yeni L şeklinde tasarıma sahip stoplar, yeni panjur tasarımıyla birlikte dış görünümü farklılaştırıyor. İç mekanda 10.25 inçlik ekran standart olarak sunulurken, 12.3 inçlik bilgi-eğlence ekranı opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

Standart olarak sunulan Sürüş Asistanı ile gelen Şerit Terk Uyarısı ve yola paralel alanlara otomatik olarak park edilmesini ve paralel park yerlerinden otomatik manevra yapılarak çıkılmasını sağlayan Park Asistanı, modelin işlevselliğini artıran özellikler arasında yer alıyor.

 

 

Ayrıca, direksiyon hareketlerini kaydeden ve daha sonra aracı 50 metre boyunca sürücünün müdahalesine gerek duymadan sıkışık ya da karmaşık alanlardan kolaylıkla çıkarabilen Geri Sürüş Asistanı, 3 Serisi ve 1 Serisi’nin ardından 5 Serisi’nde de sunuluyor. Gösterge paneli çevresinin yeni tasarımı, sürücü destek sistemlerinin durumu ve olası eylemler hakkında gelişmiş bir genel bilgi sağlarken, Akıllı Telefon Entegrasyonu işlevi artık hem Apple CarPlay hem de Android Auto ile uyumlu çalışıyor.

BMW 5 Serisi, Türkiye’de 170 Ps beygir güç üreten 1.6 litre hacimli, benzinli, 520i, 252 Ps beygir güç üreten 2.0 litre hacimli, 48 Volt hafif hibrit destekli benzinli, dört tekerlekten çekişli 530i xDrive ve 190 Ps beygir güç üreten 2.0 litre hacimli dizel, dört tekerlekten çekişli 520d xDrive seçenekleri ile otomobilseverlerin beğenisine sunuldu. Fiyatlarsa 690.900 TL seviyesinden başlıyor.

Otomotiv sektörüyle ilgili en güncel haberleri takip edebilmek için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona basarak BMW marka otomobiller için fiyat talebinde bulunabilirsiniz. 

 

Yayınlama Tarihi: 10.8.2020
Yorum Yap