Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
Hyundai Kona Gecelere Ayak Uydurdu: Night Edition
Abone Ol

Siyah iç ve dış trim parçaları eklenerek araca “Night Edition” tarzı isim verilmesi belirli bir süredir uygulanan bir tercih. Hyundai de başarılı ve sportif küçük SUV’u Kona’da benzer bir yola giderek araca hem bir klaslık katmış, hem de aracın hitap ettiği kitleyi genişletmiş. Bakalım Kona Night Edition’da hangi donanımlar var?

 

 

Bir başka “karartma” hamlesi ile beraberiz. Bu akım pek çok marka tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor ve Hyundai, başarılı küçük sınıf SUV’u Kona’da da aynı yöntemi uygulayarak başarısını katlamak istiyor.

Kona Night Edition parlak siyah dış trimlere, LED farlara ve 18 inç parlak siyah jantlara sahip. Hyundai pek fazla ayrıntıya girmiyor, ancak görüldüğü kadarıyla ayna kapakları ve ızgara siyah şekilde gelecek gibi gözüküyor. Renk olarak ise Kona, Ultra Siyah, Galaktik Gri ve Tebeşir Beyazı seçeneklerine sahip olacak.

                   

                                                                   

Hyundai iç mekan değişikliklerinde biraz çekingen davranmış; ancak modelin alaşım pedallara ve parlak siyah trim parçalarına sahip olacağını öğrendik. Görünüşe göre bunlar kapı kollarını içeriyor, ancak garip bir şekilde hava menfez halkaları hala gümüş bir renge sahip.

Kaputun altında 1.6 litrelik turbo benzinli T-GDi ünite görev yapıyor ve 177 Ps güç ile 264 Nm tork üretiyor. Muhtemelen isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş sistemi ile alınabilen araçta yedi ileri çift kavramalı DCT şanzıman alınabilecek.

Hyundai, özel sürüm hakkında neredeyse hiçbir şey söylemese de, turboşarjlı 1.6 litrelik motor, modelin Sınırlı veya Ultimate donanımına dayandığını gösteriyor. Bu durumda, ısıtmalı deri ön koltuklar, sunroof ve Android Auto ve Apple CarPlay ile 7 veya 8 inçlik bir bilgi-eğlence sistemi de bekleyebiliriz.