Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
Hyundai Elantra’nın Sportif Versiyonu Elantra N-Line Tanıtıldı
Abone Ol

Bilmeyenler için açıklayalım: diğer pek çok ülkenin otomobil piyasasında Hyundai, yeni nesil Elantra’yı satmaya başlamıştı. Aracın meziyetlerini ve hitap ettiği müşteri kitlesini daha da arttırmak isteyen Hyundai, N-Line ismiyle dinamik bir donanımı seçenekler arasına kattı. Ayrıntılar yazımızda…

 

 

Hyundai, kompakt sedanına sportif görünüm ve yüksek performans sağlayacak olan Elantra N-Line'ı sergileyen bir dizi render tanıttı.

Avustralya gibi bazı pazarlarda i30 Sedan N-Line olarak da satışa sunulan Elantra N-Line'ı standart versiyondan ayırt etmek, Hyundai'nin araca etkileyici bir yüz sağlayan parçalı ön ızgarasının mümkün oluyor. Bu büyük ızgaranın her iki tarafında donanıma özgü sert hava alıkları bulunurken, aracın versiyonunu vurgulamak maksadı ile N-Line logosu yerleştirilmiş.

Hyundai tasarımcıları yeni 18 inç çaplı ve gümüş ve siyah jantların yanı sıra parlak siyah renkte ince tasarımlı yan marşpiyelleri de N-Line’da sunuyor. Yapılan diğer modifikasyonlar arasında farklı tasarıma sahip yan aynalar, genişletilmiş frenler ve kaliperleri, çift egzoz çıkışı ve ince bir bagaj kapağı spoyleri ile arka difüzör bulunuyor.

 

 

Hyundai Ürün Müdür Thomas Schemera, “Hyundai Elantra N-Line, N-Line imzalı kırmızı trimli cazip kabini ve avantajlı fiyatı birleştiren daha agresif bir tasarımlı bir araçtır. Bu adım ile Hyundai N topluluğuna katılmak isteyenleri kesinlikle tatmin edecektir.”

Hyundai, Elantra N-Line için turboşarjlı bir motora sahip olacağını söylese de motor ile ilgili beygir gücü tork ve hızlanma süresi gibi teknik verileri bizlerle paylaşmadı. Öte yandan Elantra N-Line’da tıpkı i30 N-Line’da görev 1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli T-GDi isimli ünitenin görev yapması bekleniyor. Bu motor i30 N-Line’da altı ileri manuel şanzıman ve ya yedi ileri çift kavramalı DCT otomatik şanzıman eşlik ediyordu. Ayrıca araç gücü ön tekerleklere aktarıyordu. Koreli markanın ek olarak Elantra N-Line’ın yol tutuşunu arttırmak amacıyla şaside çeşitli revizeler ve eklemeler yapacağını tahmin ediyoruz.

 

 

Hyundai Elantra N-Line'ın önümüzdeki aylarda satışına başlaması bekleniyor. Ancak Hyundai Türkiye ülkemizde hala bir önceki neslin makyajlı versiyonunu satıyor. Dolayısı ile değil N-Line versiyonu, yeni Elantra’yı ülkemizde ne zaman görürüz bir soru işareti.

Otomotiv sektörüyle ilgili en güncel haberleri takip edebilmek için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona basarak Hyundai marka otomobiller için fiyat talebinde bulunabilirsiniz. 

 

Yayınlama Tarihi: 8.7.2020
Yorum Yap