Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
Hyundai Santa Fe’nin Motor Seçenekleri Netlik Kazandı
Abone Ol

Özellikle ABD pazarındaki büyük SUV talebine bütçe dostu bir cevap olan Hyundai Santa Fe, güncel neslinin piyasaya sürülmesinden sadece iki yıl sonra baştan aşağı yenilendi. Yeni tasarımı ile daha da iddialı hale gelen Hyundai’nin en yeni SUV’un motor seçeneklerine bakalım.

 

 

Yeni tasarımı ve teknolojisi ile tanıtılan Hyundai Santa Fe'nin motor seçenekleri sonunda belli oldu. Elektriğin gücünü kullanmaya devam edecek olan Güney Koreli marka, her çeşit seçeneği sunmaya geliyor.

Öne çıkan dinamikleriyle Haziran ayının ilk haftası içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen 2020 model Hyundai Santa Fe, tasarımsal farklılıklarıyla büyük beğeni toplamış ve markanın bu konuda planlarının neler olduğuyla ilgili fikir vermişti.

 

 

Dışarıdan bakıldığında kendisine sınıf atlatan yeni bir yüze sahip olduğunu gördüğümüz model için rakamsal veriler ise ilk adımda çok detaylı verilmemişti. Bugün gelen resmi duyuruyla birlikte dışarıda ve içeride yapılan güncellemeleri destekleyecek olan kaput altındaki parçalar da aydınlığa kavuştu.

Avrupa pazarında hibrit seçenekle de satışa sunulacak olan Santa Fe’nin 1,6 litrelik motor sayesinde vergi konusunda da nispeten daha avantajlı hale gelmesi de söz konusu. Hatırlarsanız Santa Fe ülkemizde neredeyse hiç görmediğimiz bir model olarak kalmıştı.

 

Hibrit Motor Seçenekleri

 

 

Yapılan açıklamayla birlikte netleşen hibrit motorda 1,6 litrelik turbo beslemeli benzinli makineye yaklaşık 60 Ps beygir güç üreten bir elektrik motoru eşlik ediyor. İki ünitenin birleşmesiyle birlikte ise ortaya 230 Ps güç ve 350 Nm tork çıktığını görüyoruz.

Kablo ile şarj edilebilir yapıda olan (MHEV) diğer hibrit seçenekte ise elektrik motoru 91 Ps güçle geliyor. Bu kombinasyonda rakamlar 265 Ps güç ve 350 Nm tork seviyelerine çıkıyor.

 

 

Sunulan diğer seçenek olan dizelde ise 2,2 litrelik ünite karşımıza çıkıyor. Bir öncekine göre yaklaşık 20 kg hafifleyen motor 199 Ps beygir güç ve 440 Nm torkla yola devam edecek.

Otomotiv sektörüyle ilgili en güncel haberleri takip edebilmek için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona basarak Hyundai marka otomobiller için fiyat talebinde bulunabilirsiniz. 

 

Yayınlama Tarihi: 2.7.2020
Yorum Yap