Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
BMW 6 Serisi Gran Turismo Makyajlandı!
Abone Ol

BMW Grubu tazelenen, yenilenen otomobillerini tanıtmaya devam ediyor. Kardeş markası MINI’den Countryman’ı bizlere gösteren markalar grubu, kendi bünyesinde makyajlı 5 Serisinden sonra şimdi de 6 Serisi Gran Turismo’yu tanıttı. Ayrıntılar yazımızda…

 

 

BMW, yakın zamanda hem kendisi, hemde kardeş markasından fazlasıyla yeni araç tanıttı. 5 Serisi Sedan ve Touring'in ardından onların “hatchback versiyonu” olarak tanıtılan 6 Serisi Gran Turismo, ailenin son güncellenen üyesi. Piyasaya veda etmesi beklenen otomobilin, üretimi sonlanmadan önceki son güncellemesi, G30 5 Serisi'ne paralel şekilde yapılmış.

Dışarıdan bakıldığında tıpkı G30 5 Serisi ailesi gibi yenilenen far ve stop tasarımları ile dikkat çeken 6 Serisi GT kardeşlerinden farklı olarak donanım paketlerinde sunduğu değişim ile beraber tamponlarındaki farklılıklar ile de öne çıkıyor. Daha büyük ve geniş böbrek ızgarayı çevreleyen, standart olarak adaptif özellikli ve matrix elemanlara sahip LED elemanlarla donatılmış farlar tıpkı 5 Serisi gibi "iki parçalı" ve bu açıdan biraz G20 3 Serisi'ni andırıyor. Yine 5 Serisi'nden gelen bir diğer donanım ise ön çamurluk arkasındaki hava çıkışı olmuş.

 

 

İç mekana baktığımızda ise tanıdık bir düzen ile karşılaşıyoruz. Standart olarak 10.25 inç, ekstra ücret verildiğinde 12.3 inç olarak alınabilen multimedya ekranına yeni nesil dijital gösterge paneli eşlik ediyor. 5 Serisi gibi burada da yeni trim parçaları ve koltuk kaplamaları kullanılmış.

6 Serisi GT'nin sunduğu en büyük yenilik ise tüm motor yelpazesine eklenen 11 Ps gücündeki 48 Volt hafif hibrit sistemi (MHEV) olmuş. Başlangıç versiyonu olan benzinli (630i) ve dizel (620d) seçeneklerinden itibaren sunulan hafif hibrit sistem (MHEV) stop/start fonksiyonunun daha pürüzsüz çalışmasına ve aracın "süzülme" moduna geçmesine olanak sağlıyor. Süzülme fonksiyonu enerji geri kazanımı ve batarya şarjı açısından ciddi önem arz eden bir sistem. Özellikle MHEV (haffi hibrit) sistemlerin şarj edilebilmesinin sadece bu yolla yapılabildiği düşünülünce.

Otomotiv sektörüyle ilgili en güncel haberleri takip edebilmek için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona basarak BMW marka otomobiller için fiyat talebinde bulunabilirsiniz. 

 

Yayınlama Tarihi: 28.5.2020
Yorum Yap