Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
2021 Makyajlı BMW 5 Serisi Kendini Gösterdi!
Abone Ol

2021 model G30 kasa kodlu makyajlı BMW 5 Serisi, tazelenmiş yüzünü resmi olarak dijital ortamda tanıttı. Yeni keskinleştirilmiş tasarım, teknolojiler ve motorlar ile gelen 5 Serisinin tüm ayrıntılarını incelemeye başlayalım.

 

 

Covid-19 salgını sebebiyle pek çok marka, tanıtılan yeni otomobillerini tanıtma yolu olarak dijital ortamı seçiyor. BMW de 5 Serisi ile bunu yapan markalardan birisi.

Dış tasarım, mevcut 5 Serisinden kolayca ayırt edilebiliyor. Ön tarafta, yanlara doğru daha incelerek devam eden ve L şekilli ikişer adet gündüz farları ile tamamlanan yeni standart Adaptif LED farlar bulunuyor. Bu gündüz LED’leri, dönüş sinyali olarak çalışabiliyor. Arkaya geçtiğimizde yeni arka stop lambaları ve tasarımı değişmiş egzoz çıkışları farklılıklardan bazıları.

Donanımlara göre aracın dış tasarımında farklılıklar da olabiliyor: M Sport Pakette de yeni ön ve arka tamponlar, genişletilmiş ön hava girişleri, arka bagaj kapağı spoyleri ve tasarımı farklı arka difüzör farklılıklardan bazıları.

 

 

İç kısımdaki güncellemeler, dışa kıyasla biraz daha mütevazi. Tüm versiyonlarda, BMW’nin 12.3 inç dokunmatik ekranlı ve navigasyon, Apple CarPlay ve Android Auto destekli iDrive 7 bilgi-eğlence sistemi bulunuyor. Ayrıca 12.3 inç dijital gösterge paneli de standart olarak geliyor. Sürüş asistanlarına baktığımızda ise opsiyon olarak sunulan Driving Asisstant’ın şeritten çıkma uyarısı ve şeride geri sokma, navigasyon destekli direksiyon asistanı gibi detaylar içerdiğini görüyoruz.

Ayrıca 5 Serisi’nin yeni versiyonlarında araç kendini şeridin en doğru konumuna yerleştirebiliyor. Öte yandan 50 metreye kadar tüm direksiyon hareketlerini devralan Park Asistanı, entegre araç içi kayıt cihazı ve trafik işareti tanıma gibi ekstralar da artık yeni 5 Serilerinin bünyesinde.