Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
Porsche’den Türkçe Dil Destekli Sanal Müze Gezisi!
Abone Ol

Almanya’nın yüksek performanslı ve sportif otomobiller üreten markalarından biri olan Porsche, Dünya Müzeler Günü kapsamında genel merkezi olan Stuttgart’ta bulunan müzesini tamamen dijital olarak erişime açtı. Üstelik müzenin anlatımını Türkçe olarak da dinlemek mümkün!

 

 

Daha öncesinde sanal olarak gezilebilen müzeler ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Zira bu karantina günlerinde kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olacaktır. Porsche, efsanevi modellerini sergilediği Stuttgart’taki müzesini 17 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü’nde sanal ortamda otomobil severlere açtı. Hem de müzede Türkçe anlatım da bulunuyor.

43. Uluslararası Müzeler Günü kapsamında, Porsche Müzesi 17 Mayıs 2020’de kapılarını ücretsiz olarak herkese açıyor. Bu yıl “Eşitlik Müzeleri: Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” sloganıyla gerçekleştirilecek etkinlikler çerçevesinde, Pazar günü yapılacak dijital müze turuna Porsche Türkiye’nin Instagram hesabından katılmak mümkün olacak. Tabii müzenin resmi Instagram hesabı da IG TV şeklinde de izleyebilirsiniz. (Zira sanırız ufak bir teknik sorun yaşanmış, bu sebeple tekrar yüklenmiş)

Otomobil tutkunları (özellikle Porsche severler), markanın ruhunu ve marka değerlerini yansıtan, geçmişten geleceğe bir yolculuğa Türkçe anlatımla katılma fırsatını yakalayacak. 5 bin 600 metrekarelik alana yayılan Porsche Müzesi’nde 80’den fazla otomobili kapsayan sanal turda özel parçaların yanı sıra prototipler, küçük sergiler, yarış otomobilleri ve seri üretilen otomobillere de yer verilecek. 

 

 

Özellikle sokağa çıkmanın ve bu tip toplu etkinliklere katılmanın riskli olduğu dönemde böyle etkinlikler görmek oldukça son derece mutluluk verici. Diğer marka ve müzelerden de bu tip girişimler görmek, sektörün gelişmesi adına büyük önem arz ediyor.

Seyahat etmenin her zamankinden daha zor olduğu bu dönemde, dijital yayınların çok daha önemli bir hal aldığını söyleyen Porsche Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, “Porsche Müzesi otomotiv tutkunlarının mutlaka görmesi gereken etkileyici bir yer. Markanın geçmişi ve bugününü yansıtan 356, 550, 911 ve 917 gibi dünyaca ünlü, ikonik modelleri sanal ortamda görme fırsatı yakalayacağınız Türkçe anlatımlı görsel bir şölen hazırlandı. Kaçırmamanızı tavsiye ederim.” dedi.

Otomotiv sektörüyle ilgili en güncel haberleri takip edebilmek için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona basarak Porsche marka otomobiller için fiyat talebinde bulunabilirsiniz. 

 

Yayınlama Tarihi: 18.5.2020
Yorum Yap