Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
Corona Virüsü Salgını Normalleşme Sinyalleri Veriyor!
Abone Ol

Alınan önlemler sayesinde otomotiv sektöründeki çeşitli markalar yavaş yavaş üretime tekrardan başlamaya hazırlanıyor. İtalyan sportif otomobil efsanesi Ferrari, her sağlık çalışanını kontrol ederek üretime başlayacak. Nissan ise İngiltere ve İspanya’daki tesislerine tekrardan can verecek. Ülkemizdeki Renault-Oyak ise üretime devam kararı aldı…

 

Ferrari İşbaşı Yapmaya Hazırlanıyor!

 

 

Yüksek performans otomobilleri üretmesiyle bilinen Ferrari, üretime geri başlamaya hazırlanıyor. Bünyesindeki çalışanlarına haber yollayan marka, herkesin gönüllü olarak virüs testine girdikten sonra üretime geri başlamaya hazır olmalarını istiyor.

Back to Track” yani tekrardan pistlere dönüş ismini verdiği proje ile Ferrari, bütün çalışanlarını önce Corona Virüsü testine sokacak; ardından işçilerin telefonlarına yükleyeceği bir uygulama sayesinde sonucu pozitif olanların test sonuçlarını bu uygulama ile öğrenebilmelerini sağlayacak. 

Ancak uygulama bununla da sınırlı kalmıyor. Sadece test sonucu pozitif çıkanlara değil; enfekte kişiyle yakın mesafeli çalışan diğer işçilere-hatta işçilerin ailelerine de- bu durum uygulama ile bildirilecek.

 

Nissan’ın İspanya ve İngiltere’deki Tesisleri Tekrardan Üretime Geçiyor!

 

 

Nissan’ın Barcelona’da bulunan fabrikası 4 Mayıs itibariyle üretime tekrardan başlayacağı açıklandı. Öte yandan firmanın İngiltere’deki fabrikası da üretime geri başlama hazırlığını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Nissan’ın Barcelona fabrikasını, yerel İspanyol sağlık dernekleri ve kuruluşlarıyla beraber güven içerisinde açmak gibi bir planı da bulunuyor. 

İspanya ayağından sonra marka rotasını İngiltere’deki fabrikasına çevirecek. 6000 kişinin çalıştığı tesiste de sağlık koşulları en üst düzeyde tutulacak. Söz konusu iki fabrikadan İspanya’daki 13 Mart, İngiltere’deki ise 17 Marttan beri kapalı vaziyette.

 

Oyak-Renault’dan “Üretime Devam” Kararı

 

 

Hafta başında faaliyete geri başlayan Honda, Mercedes-Benz Türk, Otokar ve Karsan gibi firmalar arasına Oyak-Renault da dahil oldu. Bilindiği üzere Bursalı üretici şimdiye kadar üretime geri başlamak için net bir tarih vermekten hep kaçınmıştı. Öte yandan yakın zamanda yapılan açıklamada fabrikanın 27 Nisan Pazartesi günü üretime yeniden başlayacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada, "Groupe Renault ve Oyak Renault olarak, ilk önceliğimiz her zaman çalışanlarımızın sağlığının korunmasıdır. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ulusal ve uluslararası otoriteler tarafından paylaşılan bilgiler ve yönergeler doğrultusunda, çalışanlarımızın sağlığına yönelik gerekli tüm korunma tedbirleri, geçici duruş süresinde alınmıştır. Bu doğrultuda, üretim faaliyetlerimize 27 Nisan Pazartesi günü itibarıyla yeniden başlama kararı aldık" denildi.

Otomotiv sektörüyle ilgili en güncel haberleri takip edebilmek için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona basarak istediğiniz marka otomobil için fiyat talebinde bulunabilirsiniz. 

 

Yayınlama Tarihi: 28.4.2020
Yorum Yap