2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Evde Kalan Otomobilseverlere Eğlenceli Dijital Etkinlik Önerileri
Abone Ol

Covid-19 virüsünün bulaşma tehlikesi sebebiyle bir süredir evlerimizden çıkamıyoruz. Evde kalınan süre içerisinde otomobiller özelinde eğlenceli ve dijital uğraşılar, etkinlikler, hatta oyunlar oynamak otomobilseverler için güzel bir zaman geçirme aracı olacaktır. Sizlere markaların hazırladığı dijital otomobil etkinlikleri, oyunları ile otomobiller konusunda uzman kişilerin canlı yayınlarını listeleyen bir yazı hazırladık. Evde kalmayı unutmayın!

 

Volkswagen’den İptal Edilen Cenevre Fuarı Yerine Dijital Sergi

 

 

Avrupalı otomotiv devlerinin bütün hünerlerini ve yeni otomobillerini gösterdiği etkinliklerden biri olan Cenevre Otomobil Fuarı, Covid-19’un “kurbanlarından” birisi. Aslında fuar yetkilileri, salgın Avrupa kıtasını etkilemeye başladıktan sonra bile etkinliğin düzenleneceğini ve her türlü önlemin alınacağını garanti etmişlerdi. Ancak bu dikkat çeken gayrete rağmen İsviçre hükümetinin kararı ile fuar malesef tamamen iptal edildi. Öte yandan bu iptal pek çok markanın tanıtacağı otomobili veya teknolojiyi dijital ortama taşımalarını sağladı. Volkswagen de bu dijitalleşmenin üyeleri arasında bulunuyor.

 

 

Herhangi bir otomobil fuarından ya da etkinliğinden bir eksiği olmayan dijital stand, 17 Nisan tarihine kadar erişime açık olacak. Bir dijital tur geleneği olarak 360 derecelik açı ile gezilebilen etkinlikte istediğiniz şekilde gezebildiğiniz gibi araçları her açıdan inceleyebilir, renklerini ve jantlarını da zevkinize göre değiştirebilirsiniz. Eğer isterseniz standları dijital rehber eşliğinde ya da kendi istediğiniz şekilde gezmek de mümkün. Sanal gerçekliğin sınırlarını zorlayan bu hoş deneyimde Volkswagen’in ID.3, Mk 8 Golf GTI, GTD ve GTE ile Golf ailesinin diğer üyeleri, Tuareg Plug-in Hibrid, T-Roc Cabriolet ve T-Roc R ve T-Cross’ü inceleyebilirsiniz. Ek olarak Caddy ID. Space Vizzion konsepti de görülmeye diğer bir başka otomobil. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

 

BMW Evde Sıkılanlar İçin Dijital Ortamda Masa Üstü Oyunlar Üretti

 

 

Bildiğiniz üzere şu anda hiçbir otomobil markası üretim yap(a)mıyor. Tesisleri kapalı olan üreticiler bunun yerine özellikle virüsün yayılmasını engellemekte hayati öneme sahip olan sosyal mesafeye vurgu yapmak amacıyla logolarında değişikliğe gitmeye başladı. BMW ise daha farklı bir yol izleyerek dijital ortamda evde oynanabilen çeşitli oyunlar tasarlayarak sitesine yükledi.

Oyunlar dijital ortamda paylaşılmış olsa da oynayabilmek için bir yazıcı ile basılmaları gerekiyor. Tamamı BMW temalı olarak tasarlanmış oyunlardan toplam beş adet var ve isimleri Big BMW Pace, Find the Pair, Park Your BMW, Puzzle Duo ve Play Carpet. Oyunları oynamak isteyenler buradan dosyaları indirip PDF formatında bastırarak eğlenceli zamanlar geçirebilirler.

 

Pek Çok Otomobil Uzmanı Canlı Yayınlar ile Evinize Misafir Oluyor

 

 

Sosyal medya aracılığı ile pek çok otomobil konusunda bilgi sahibi kişiyi artık deyim yerindeyse evinize getirmek mümkün. Başta Instagram ve Youtube’da olmak üzere pek çok otomobiller konusunda bilgi sahibi kişi, canlı yayınlar yaparak gerek sektörün durumu hakkında sohbet ederek, gerek katılımcıların sorularını yanıtlayarak evlerimizde olduğumuz şu dönemi daha “çekilebilir” kılıyorlar. Doğan Kabak, Buğra Akpınar, Otopark.com, Tork TV, Otomobil Dünyam, Otomobilin Mesut Abisi, Motor1 Türkiye gibi sektörün önde gelen isimleri hem paylaşımları hem de canlı yayınları ile örnek gösterilebilecek sayfalardan bazıları. 

Ayrıca Dacia, Renault, Peugeot, Citroen, DS, Opel, Fiat, Jeep, Alfa Romeo, Jeep, Maserati, Ford, Mitsubishi, Subaru, Honda, Toyota, Mazda, Lexus, Nissan, MINI, Land Rover, Hyundai, KIA, Volvo, Volkswagen, Skoda, Seat, Audi, Porsche, Mercedes, BMW gibi markaların Türkiye Instagram sayfalarındaki paylaşımlar da ilginizi çekecektir. Son olarak her Çarşamba Instagram üzerinden Sayın Burak Ertem ile yaptığımız canlı yayınları izleyebilir ve hesabımızı takip edebilirsiniz.

İlgi çekici içerik yazılarımızı takip edebilmek için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona basarak her marka araç için fiyat talebi oluşturabilirsiniz.

 

Yayınlama Tarihi: 8.4.2020
Yorum Yap