Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Hyundai’nin Elektrikli Spor Konsepti Prophecy’den İlk Detaylar
Abone Ol

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, yeni elektrikli otomobil konsepti 'Prophecy'in ilk tanıtım görsellerini paylaştı. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nda tanıtımı yapılacak ve "Duygusal Sportiflik" felsefesiyle hazırlanan elektrikli spor sedan konsept nasıl bir görünüme sahip birlikte inceleyelim…

 

 

Konsept otomobili Prophecy hakkında basın açıklaması yapan Hyundai, yeni konsept modelinin şirketin felsefesini bir sonraki seviyeye taşıyacağını belirtiyor. Markanın paylaştığı tanıtım görsellerinde, Hyundai Prophecy EV'nin dikey arka lambalara ve geniş, yuvarlak arka çamurluklara sahip olacağı görülüyor. Konseptte; LED şeritli ince bir spoyler, aerodinamik odaklı tasarlanmış büyük jantlar, yan aynalar yerine kullanılan kameralar ve içe gömülü kapı kolları da Hyundai Prophecy’nin dikkat çeken tasarım unsurları arasında yer alıyor.

Hyundai Prophecy konseptinde şirketin diğer yeni modellerinde de göreceğimiz “Sensuous Sportiness” yani “Duygusal Sportiflik” felsefesini bir üst seviyeye taşıyarak yansıtacak. Aracın tasarımı tam olarak belli olmasa da yandan bakıldığında dört kapılı coupe gibi görünen Prophecy’nin geniş çamurlukları, aracı son derece agresif ve kaslı bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Marka, Türkçe kelime anlamı “Kehanet” olan Prophecy isminin, Hyundai’nin gelecekteki tasarımlarına işaret ettiğini ve markanın üreteceği elektrikli araçlar için sembol olacağını söylüyor. Yani Prophecy, Hyundai'nin EV serisi için bir tasarım simgesi olarak gösteriliyor.

 

Hyundai | Cenevre Otomobil Fuarı 2020 - "Prophecy" Konsept Tanıtım Filmi

 

Hyundai Global Tasarım Merkezi Başkanı SangYup Lee; “Prophecy trendleri takip etmez” diyerek konseptin ikonik çizgileriyle zamana karşı koyan bir tasarım harikası olarak yorumluyor.

Hyundai Prophecy konseptinin bir seri üretim modeli olarak karşımıza çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. Koreli üretici, kısa bir zaman önce elektrikli araç girişimi Canoo ile birlikte yeni bir elektrikli araç platformu geliştireceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın hemen ardından Prophecy’nin duyurulması dikkatleri Prophecy  üzerine çekti. Hyundai'nin elektrifikasyon stratejisini temsil edecek Prophecy elektrikli spor sedan konsepti, 3 Mart'ta düzenlenecek Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı'nda tüm dünyaya tanıtılacak ve 15 Mart 2020'ye kadar sergilenecek.

 

Hyundai Prophecy konseptiyle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için Otoboom Blog’u takip edebilir. Aşağıdaki butona tıklayarak en avantajlı fiyatlara Hyundai marka araçlar için talep oluşturabilirsiniz. 

 

Yayınlama Tarihi: 18.2.2020
Yorum Yap