Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
Güçlü Hibrit Performansı İle 2020 Honda Jazz
Abone Ol

Japon otomotiv üreticisi Honda’nın kompakt hatchback modeli Yeni nesil Honda Jazz, hibrid teknolojisinin sunduğu verimli ve duyarlı performans ile zahmetsiz bir sürüş deneyimi sunuyor. Güçlü hibrit performansı ve ileri bağlantı seçenekleri ile 2020 Honda Jazz neler vaat ediyor göz atalım…

 

 

Tamamen yenilenen kompakt otomobil Honda Jazz, dördüncü neslinde uzun, mini-MPV görünümünü koruyarak geliyor. Jazz, artan yolcu konforunu, sezgisel teknolojisi, kesintisiz araç içi bağlantı ve yolcuların günlük yaşamlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşen uzaktan hizmetleri yeni neslinde bir araya getirerek segmentindeki en cazip paketi sunuyor.

Daha dolgun görünüme sahip tamponları, yeni farları ve yeni yatay arka lambalar ile tasarımda yenilikler sunan Yeni Jazz, siyah plastik kaplaması, suya dayanıklı döşemesi ve yükseltilmiş sürüş yüksekliği ile de öne çıkıyor.

 

Gelişmiş e: HEV Hibrit Teknolojisi

 

2020 Honda Jazz, gelişmiş hibrit güç aktarma organı ile sadece Avrupa çapında satılacak. Honda'nın yeni e: HEV rozetini taşıyan yepyeni Jazz, güçlü performans ve etkileyici verimliliğin olağanüstü bir karışımını sunmak, sınıfında lider iç konfor ve nihai kullanılabilirliği tamamlamak için yeniden tasarlandı.

Jazz için yeni geliştirilen ve keyifli bir sürüş deneyimi sunmak için tasarlanan E: HEV sistemi, 1,5 litrelik bir DOHC i-VTEC benzinli motora bağlı iki kompakt güçlü elektrik motoru, bir lityum-iyon pil ve akıllı bir güç kontrol ünitesi aracılığıyla yenilikçi bir sabit vitesli şanzıman içerir. Ayrıca Jazz, 109 PS / 80kW toplam çıkış, 9.4 saniyede 100km/s hıza ve maksimum 175 km/s hıza çıkabiliyor.

Yakıt verimliliği söz konusu olduğunda, 2020 Honda Jazz standart modeli resmi olarak 4,5 l/100 km olarak derecelendirilmiştir, CO2 emisyonları 102 g/km kadar düşüktür - her iki rakam WLTP'ye göre hesaplanmıştır. 

 

 

e: HEV hibrit, EV Drive modlu üç sürüş moduna sahiptir.

 

  • EV Drive Modu: lityum-iyon pil, elektrikli itme motoruna doğrudan güç sağlar.
  • Hibrit Tahrik Modu: motor, elektrik jeneratörü motoruna güç sağlar ve bu da onu elektrikli tahrik motoruna besler.
  • Motor Tahriki  Modu: Benzinli motor bir kilitleme kavraması ile doğrudan tekerleklere bağlanır.

 

Pratik ve İşlevsel

 

Yeni modelde pratiklik öne çıkmaktadır. Boyutlardaki hafif bir artış, iyileştirilen yolcu alanı ve 1203 litrelik bagaj kapasitesi ile yeni Jazz'ı piyasadaki en geniş süper modellerden biri haline getiriyor. Önceki otomobillerde olduğu gibi, Honda'nın 'Sihirli Koltuk' sistemi sayesinde, arka koltuklar ileri ve geri kayabilir ve uzun veya hacimli eşyalar taşımanız gerekiyorsa koltuk tabanları sinema koltuklarında olduğu gibi katlanabilir özelliğe sahiptir.

 

 

Yeni Honda Jazz, sahip olduğu sezgisel ve kesintisiz araç içi bağlantıları ile araç sahiplerinin günlük yaşamlarına kolaylıkla bağlanmasını sağlar. Kullanımı kolay LCD dokunmatik ekran arayüzü, sürücünün dikkatinin dağılmasını en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Bağlı bilgi-eğlence servislerine dokunmatik ekrandan erişilir veya hava durumu, park yerleri, müzik, navigasyon, konum bulma ve telefon hizmetleri de dahil olmak üzere sesle etkinleştirilir. 

Ayrıca, Honda Personal Assistant da dahil olmak üzere kapsamlı bir bilgi-eğlence hizmetleri paketi sunar. Gelişmiş dokunmatik ekran arabirimi üzerinden erişilen bağlı hizmetler ve uygulamalar, Honda Personal Assistant aracılığıyla sesli komutlar kullanılarak da etkinleştirilebilir. Honda SENSING güvenlik teknolojilerini standart olarak sunan Yeni Honda Jazz;  Çarpışma Azaltma Fren Sistemi, Adaptif Hız Sabitleyici, Şeritte Kalma Destek Sistemi ve Yol Gidiş Azaltma Sistemi yer alıyor. Ayrıca Çapraz Trafik Monitörü, Akıllı Hız Sınırlayıcı, Otomatik Uzun Farlar ve Trafik İşareti Tanıma ile Kör Nokta Bilgileri gibi pek çok özellik sunmaktadır.

 

Yeni Honda Jazz, 2020 yazında Avrupa genelinde satışa sunulacak. Mevcut Honda modellerini incelemek ve en avantajlı fiyatlara teklif almak için hemen aşağıdaki butonu tıklayın;

 

Yayınlama Tarihi: 13.2.2020
Yorum Yap