2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Fiyatı ve Detaylarıyla Yeni Renault Clio Türkiye’de!
Abone Ol

Renault Grubu’nun en çok satan global modeli Clio, yeni nesliyle Türkiye’de. Bursa’da üretimine başlanan ve Renault’nun hibrit atağının ilk modellerinden biri olan 5. nesil Clio’nun fiyatları ve detayları yazımızda…

 

 

Daha önce tanıtım haberini yaptığımız, dinamik tasarımı, yeni teknolojileri ve yeni nesil motorları ile öne çıkan 5.nesil Clio Türkiye’de!

Yeni Renault Clio’ya dinamizm ve sportif bir görünüm kazandıran tasarım ayrıntıları aynı zamanda modelin aerodinamik performansını da arttırıyor. Bu özelliği ile daha iyi ses yalıtımına katkıda bulunuyor. Yeni CMF-B platform sayesinde Yeni Clio segmentinde benzersiz iç hacim ve konfor sunarken, daha güçlü bir teknolojik donanım ve yepyeni bir tasarım ile de dikkat çekiyor.

Teknolojik donanımları arasında 9.3’’ dikey tablet ekran, Multisense Sürüş Deneyim Teknolojisi, Auto-hold fonksiyonlu elektrikli park freni B HB segmentinde ilk kez Renault Clio ile birlikte pazara sunulan özellikler arasında yer alıyor. Yeni Clio’da Renault ürün gamında bir üst segmente ait özellikler olan; 360° kuş bakışı kamera, Smart Cockpit, Eller Destek Park Destek Sistemi, akıllı telefon ekran yansıtma özelliği, kablosuz şarj ve 7’’ kişiselleştirilebilir sürücü ekranı ilk kez kullanılarak dikkat çekiyor. Yeni Clio’nun 391 litre hacimli (dizel versiyonlarda 366 litre) bagajı ise segmentinin en iyisi olarak öne çıkıyor.

 

 

1.0  SCe, 1.0 TCe ve 1.3 TCe benzinli motoru da ürün gamına ekleyen Yeni Clio, Türkiye’de 72 ile 130 beygir arasında değişen yeni nesil dört benzinli ve iki dizel olmak üzere zengin bir motor seçeneği ile sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Benzinli manuel: 1.0 SCe 72 bg motor yalnızca 5 ileri manuel şanzıman seçeneği ile sunuluyor. Turbo 1.0 TCe 100 bg motor ise 5 ileri manuel ve yeni nesil X-Tronic otomatik şanzıman ile birlikte sunuluyor.

Benzinli otomatik: Turbo 1.0 TCe X-Tronic 100 bg motor 5 ileri manuel ve yeni nesil X-Tronic otomatik şanzıman ile birlikte sunuluyor. Turbo 1.3 TCe EDC 130 bg  motor ise 7 ileri EDC şanzıman ile sunuluyor.

Dizel manuel: 1.5 Blue dCi 85 bg ve 1.5 Blue dCi 115 bg motorlar 6 ileri manuel şanzıman ile kombine edilmiş olarak sunuluyor.

 

 

Yeni Clio, 12 Şubat 2020 tarihinden itibaren Türkiye’de Joy, Touch ve Icon olmak üzere üç donanım seviyesi ile 111 bin TL ile 159 bin 400 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulacak. Lansman renkleri arasında ilk kez Yeni Clio’da kullanılan Mercan Turuncu ve Demir Mavi renkleri yer alıyor.

5. nesil Renault Clio 12 Şubat’tan itibaren satışa sunulacak. Fakat bir süre daha 4. Nesil Clio’nun da satışı devam edecek. Yıl içindeki bu satışın %75’in yeni, %25’in ise eski Clio satışı olarak planlandığı açıklandı. Satışı devam edecek olan 4. Nesilde sadece turbo manuel benzinli motor satışta olacak. Ayrıca, Hibrit motorlu Clio’nun üretimine başlanıldığı ve lansmanının yılın ikinci yarısında yapılacağının planlandığı açıklamalar arasında yer alıyor.

 

En güncel otomotiv sektörü haberlerine Otoboom Blog'dan ulaşabilir, aşağıdaki butona basarak tüm Renault modellerine avantajlı fiyatlarla sahip olabilmek için talep oluşturabilirsiniz.

 

Yayınlama Tarihi: 27.1.2020
Yorum Yap