Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
Yeni Nissan Qashqai N-TEC İle Tasarım Ve Teknoloji Bir Arada!
Abone Ol

Japon otomobil üreticisi Nissan'ın en çok tercih edilen otomobili Qashqai, makyaj sonrasında N-TEC adında yeni bir donanıma kavuştu. N-TEC donanımı ile birlikte Yeni Nissan Qashqai daha teknolojik ve tasarım anlamında daha farklı bir anlayışla karşımıza çıkıyor. 

 

 

Yakın zamanda yaptığı araştırmayla müşterilerine, yeni teknolojilerin ortaya çıkmasının otomobil satın alma kararları üzerindeki etkisini soran Nissan, teknolojinin bu kararları belirgin şekilde etkilediğini ortaya koydu.

Nissan tarafından kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen modellerden birisi olan Qashqai N-Tec, otomotiv pazarına en kullanışlı, en uygun teknolojisi ve beraberinde getirdiği farklılıkları ile öne çıkıyor. N-TEC sürümü ile gelen 2020 Nissan Qashqai, crossover severlerin hem estetik arayışına cevap veriyor hem de teknolojik ihtiyaçlarını karşılıyor. Yeni Qashqai N-TEC modeli, Nissan tasarım ve teknolojisinin en iyi özelliklerini bir araya getiriyor. Crossover araç, müşterilerinin hem estetik arayışına hem de teknolojik ihtiyaçlarını cevap veriyor.

 

Qashqaı N-TEC’teki Teknolojik Özellikler Neler?

 

 

Genellikle sadece üst sınıf otomobillerde görmeye alışkın olduğumuz gelişmiş “ProPILOT” sistemi ve “Akıllı Park Yardımı” özellikleri Yeni Qashqai N-TEC’te de bulunuyor.

ProPILOT, aracın otoyolda ilerleyişini izleyip QASHQAI’nin hareket ettiği şeridi takip etmesine yardımcı oluyor ve hızını düzenliyor. Trafik sıkışıklıklarını yöneterek öndeki araçla olan mesafeyi kontrol altında tutuyor. Akıllı Park Asistanı ise geri geri park etmenin stresini çözüm sunuyor. Gelişmiş sensörler sayesinde araç uygun park yerini tespit ediyor ve ardından kendi başına park manevrasını gerçekleştirebiliyor. Bu noktada sürücünün rolü, sadece hızı ayarlaması ve çevre görünümü monitörünü takip etmesi oluyor.

Ayrıca N-TEC, dijital hayata kolayca bağlanmak ve sürüşü keyifli hale getirmek için Apple CarPlay ve Android Auto gibi özellikleri içeren NissanConnect bilgi-eğlence sistemini bünyesinde barındırıyor.

 

Tasarım Olarak Neler Sunuyor?

 

 

Tasarım bakamından Qashqai N-TEC, tamamen siyah 19 inçlik jant seti, koyu renk ön panjur ve parlak siyah ayna yuvaları ve karartılmış ışıklandırma grubu ile daha şık ve çarpıcı bir görünüme kavuşuyor. Siyah temalı bu donanım ile Nissan, Alcantara döşemeli koltuklar, yumuşak dokunuşa sahip malzemeler ve parlak siyah hava menfezleri ile şık ve çarpıcı bir iç mekan tasarımı sunuyor.

Nissan Qashqai N-Tec, benzin ve dizel motor seçeneklerine sahiptir. Ülkemizde görmeyi beklediğimiz ilk seçenek; 140 hp'lik 1.3 Turbo versiyonudur. Aynı motor 160 hp'lik seçeneği ile de tercih edilebilir. Standart olarak altı ileri manuel şanzımanla gelen otomobil tercihe göre yedi ileri çift kavramalı DCT şanzımana sahip olabilir. Dizel versiyonda ise her iki şanzımanla birlikte 110 hp 1.5 Blue dCi motor seçeneği tercih edilebilir.

 

Otomotiv sektörüyle ilgili bütün haberleri en kısa sürede okuyabilmek için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona basarak güncel Nissan modellerine avantajlı fiyatlarla sahip olabilmek için talep oluşturabilirsiniz.

 

Yayınlama Tarihi: 24.1.2020
Yorum Yap