Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları
Volkswagen’den Euro 2020’ye Özel Donanım
Abone Ol

Benzer etkinliklerde desteğini ve varlığını her zaman hissettiren Volkswagen, hatırlanacağı üzere kısa bir zaman önce Euro 2020’ye de destek vereceğini açıklamıştı. Bu bağlamda pek çok modelinde Euro 2020 versiyonun ile alıcılarıyla buluşacak.

 

 

12 mekan, 24 katılımcı ülke, 51 maç... 12 Haziran - 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Futbol Şampiyonası, tüm Avrupa genelinde ilk kez düzenlenecek; turnuva ayrıca etkinliğin 60. yıldönümü olmasıyla da öne çıkıyor. Avrupa Futbol Federasyonu UEFA'nın resmi taşımacılık ortağı olan Volkswagen markası, 2018'den beri tüm UEFA milli takım müsabakalarına katılıyor. Volkswagen ayrıca 2020 EURO'ya hak kazanan çok sayıda ulusal takımı da destekliyor; bu ülkeler: Almanya, Fransa, İsviçre, Avusturya, Rusya Danimarka ve Finlandiya.

Az önce de belirttiğimiz gibi bu yaz aylarında düzenlenecek etkinlik ayrıca dünyanın en büyük futbol müsabakası olmasıyla da dikkat çekiyor. Markaların kendilerini göstermeleri için oldukça iyi bir fırsat etkinlikte resmi sponsorlardan Volkswagen’in de bu özel etkinliğe özel bir donanım seviyesi müsabakayı ölümsüzleştirmek gibi bir planı bulunuyor. Mevzubahsi geçen donanım seviyesi Avrupa’daki satışta bulunan tüm modellerinde bulunacak ve kendine has çekişti farklılıklar barındıracak. Öte yandan bu donanım seviyesinin çoğunlukla kozmetik değişikler getireceğini de eklemekte fayda var.

 

 

Volkswagen tarafından yapılan açıklamada yeni donanımdan nasiplenecek modeller: Up!, e-Up!, Polo, T-Cross, Golf Variant, Golf Sportsvan, T-Roc, Tiguan Allspace, Touran ve Sharan olarak açıklandı. Tabii donanımın isminden de bahsetmek gerek; United Serisi olarak anılacak donanım seviyesi dıştan metalik Atlantik Mavisi rengiyle ayırt edici olacak. Ayrıca aracın çeşitli bölgelerine yerleştirilmiş (özellikle B sütununa) United logoları ve siyah renkli Dublin jantlar diğer dikkat çekici öğeler. İç mekana geçtiğimizde ise aracın bu özel donanımını başta kapı çıtaları olmak üzere çeşitli yerlere serpiştirilmiş yine United logoları ile fark edeceğiz. Genelde Alman markanın en üst donanım seviyeleri olan Highline ve Elegance donanımın yanında bir opsiyon paketi olarak alınabilecek United Serisi Up! Modelinde 14.485 €’dan, Golf’te ise 22.900 €’dan başlayan fiyatlarla satılacak. Türkiye’de satılıp satılmayacağı daha kesin olmasa da daha önce kardeş marka Seat’in Leon modelinde Euroleague basketbol müsabakası için yine özel bir donanım üretilmiş ve bu donanımlı Leon’lar ülkemizde satılmıştı. Belki yine benzer bir durum yaşarız; kim bilir?

 

Otomotiv sektörüyle ilgili bütün haberleri en kısa sürede okuyabilmek için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona basarak güncel Volkswagen modellerine avantajlı fiyatlarla sahip olabilmek için talep oluşturabilirsiniz.

 

Yayınlama Tarihi: 23.1.2020
Yorum Yap