Araç İncelemeleri   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Burak Ertem ile Yerli Otomobil ve Yıl Sonu Kampanalarını Konuştuk
Abone Ol

2019 yılını ve 21. Yüzyılın ikinci on yıllık periyodunu tamamlamaya birkaç günün kaldığı şu günlerde son araç kampanyalarını, yerli otomobil ile ilgili gelişmeleri ve yılın sonuna doğru tanıtılan çeşitli araçları konuştuk.

 

 

Son Kampanyalar, Taşıt Kredileri ve Hurda İndirimi

 

 

13:30 ile 20:20 dakikaları arasında yıl sonunda talebi arttırmak ve stokları eritmek için distribütörler, markalar ve bayiler tarafından hazırlanan kampanyalardan ilk önce konuştuk. Yıl sonu kampanyaları avantajı ile sıfır araç sahibi olmanızı sağlayabilecek Renault, Peugeot, Ford, Fiat, Honda markaların kampanyalarını burada ayrıntılı bir şekilde okuyabilirsiniz. Tabii sadece kampanyalar da değil; üç kamu bankası olan Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halk Bank’ın düşük faizli ve yerli araçlara uyguladığı kredi de 31 Aralık itibariyle sona eriyor. Dolayısı ile yerli bir araç düşünüyorsanız eliniz çabuk tutmanızı öneririz. En azından “şimdilik” 31 Aralıkta biten bir başka avantaj da Hurda İndirimi. 2012 yılından beri uygulanan Hurda İndirimi herhangi uzatmayla ilgili resmi açıklama yapılmaması sebebiyle şu anlık yılın son günü sona erecek gibi gözüküyor.

 

Yerli Otomobilimiz Geliyor!

 

 

26:15 ile 30:40 süreleri arasında ülkemiz için hiç şüphesiz ki gurur kaynağı olacak ve 27 Aralıkta tanıtılacak olan yerli otomobilimiz hakkında konuştuk. Twitter üzerinden çeşitli karanlık fotoğraflarda farlarını ve biraz da aracın siluetini gördüğümüz araç için heyecan duyuyoruz. Özellikle tasarımın Pininfarina imzalı olduğunu düşünürsek. Elbette ünlü tasarımcının 2017 yılında Çin’de tanıttığı K350’ye ilk etapta benziyor yorumları almasını belirli eleştirileri de beraberinde getirdi.

 

Önden Çekişli Opel Grandland X Hybrid

 

 

36:00 ile 39:00 dakikaları arasındaBirkaç ay önce Alman markanın kompakt SUV’u Grandland X’in 300 Ps güç üreten, dört çekişli ve hibrit bir versiyonun görmüştük. Yeni tanıtılanda ise 225 Ps güç ve 360 Nm tork bulunuyor. Daha güçlü ikizinin aksine bu araç az önce de belirttiğimiz gibi önden çekişli ve bu sebeple tek bir elektrik motoruna sahip. Bununla beraber daha hafif olmasının avantajı olarak önden çekişli versiyon sadece elektrikli sürüşte 5 Km daha fazla menzil sunabiliyor. Az gibi gözükse de hibrit veya elektrikli araçlarda küçük mesafeler bile önem arz edebiliyor.

 

Gelir mi Bilinmez: Skoda Rapid