Araç İncelemeleri   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
2020 Nissan Leaf Büyük Güncellemelerle Geliyor!
Abone Ol

Sıfır emisyon modeli olan Leaf'ın 10. yıl dönümünü kutlayan Nissan, geliştirilmiş sürücü destek teknolojilerini, bağlantı özelliklerini ve modelin renk seçeneklerini güncelledi. Markanın 2020 yılı hedefleri arasında büyük bir yere sahip 2020 Nissan Leaf’a gelen yenilikler yazımızda…

 

 

Nissan Leaf'ın 2010'da ilk kez piyasaya sürülmesinden bu yana Japonya'da, 132.000'den fazla Nissan Leaf satıldı. Yeni güncellemeler arasında ProPILOT sürücü destek teknolojisi, Pro PILOT Park modu ve Nissan Connect'teki geliştirmeler ve Nissan'ın Akıllı Kör Nokta Müdahale sisteminin tanıtılması yer alıyor. Ayrıca yeni renk seçenekleri de mevcut olacak.

 

Sürücü Yardım Sistemleri

 

Pro PILOT modu eklenen Leaf, daha fazla esneklik sunarak sürücü yorgunluğunu ve stresi azaltır. Pro PILOT'un hız kontrolü, konforlu ve rahatlatıcı bir sürüş için çeşitli koşullar altında daha yumuşak bir frenleme sağlamak üzere optimize edilmiştir. Sistem, sürücü tarafından eğimli yollarda belirtilen hızı koruyabilir ve araç düz yol yüzeylerine geri döndüğünde motor gücünü dengeleyebilir.

 

 

Pro PILOT Park kontrolleri aracınızı bir garajda veya bir otoparkta park etmek için gereken süreyi % 20 azaltmak için tam olarak ayarlanmıştır. Pro PILOT Park, sürücüyü hızlanma, vites değiştirme ve park freni dahil olmak üzere tüm park manevralarında destekleyebilir.

Leaf ile Nissan EV'de ilk kez şerit değiştirirken çarpışmaları önlemek için tasarlanmış Akıllı Kör Nokta Müdahalesi geliyor. Leaf ayrıca şehirde hareket ederken ya da ters yönde hareket ederken yaya farkındalığını destekleyen Nissan'ın kendine özgü sesi Canto ile donatılacak. 

 

Yeni Nissan Connect hizmetleri ve içeriği

 

2020 Leaf, daha kullanıcı dostu bir arayüz sağlayan standart 9 inçlik bilgi-eğlence sistemi ile birlikte geliyor. 

Leaf’ta akıllı telefonu ve otomobilin navigasyon sistemini kesintisiz navigasyon talimatları sağlamak üzere birbirine bağlayan Nissan'ın Kapıdan Kapıya Navigasyonu bulunuyor.

 

 

İlk kez, LEAF, Car Connect®'de Docomo ile birlikte bulunacak ve kabini bir Wi-Fi bölgesine çevirerek sürüş sırasında akıllı telefon verilerini kullanma ihtiyacını ortadan kaldıracak. Google arama araçlarını entegre ederek bir hedef arama daha kolay hale getirildi. Böylece Google’ın arama araçları ilk kez bir Nissan’da tanıtılmıştır. Uzaktan Kontrolüm / Uzaktan Kapı Kilidi uygulaması, aracınızı kilitleyip kilitlemediğinizi kontrol eder ve aracınızı uzaktan kumanda etmenize olanak tanır. 

Ek olarak, araç sahibinin aracın hızını kontrol etmesini, yerini ve aile üyelerinden biri tarafından sürüş sırasında yoldaki güvenlik ve sorumluluklarını yerine getirirken uyarıları almasını sağlayan bir uygulama mevcuttur.

 

 

Şubat ayında Japonya'da piyasaya sürülecek 2020 Leaf bu yeni güncellemelerle birlikte gelecek. Daha önce Nissan’ın elektrikli araç hedefini paylaştığımız yazımızda Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri’in “2020’yi LEAF yılı ilan ettik. Önümüzde ki sene Türkiye’ye getirme planlarımız var, bugünkü şartlar altında elektrikli araç pazarının kesinlikle lider markası olacağız. Türkiye’de LEAF’in testlerini gerçekleştirdik ve şu an son detayları çalışıyoruz. Aracımız kendini dünyada ispatlamış durumda, 40 ve 60 kilovatlık iki adet pil tipi mevcut, menzili 170 km’den başlıyor, 450 km’ye kadar çıkıyor” sözlerini paylaşmıştık.

 

Bakalım önümüzdeki yıl Nissan’ın bu iddialı modeli ülkemize gelecek mi? Gelişmelerin takip ediyor olacağız…

Nissan'ın yeni modelleri ülkemize geldiğinde haberdar olmak için Otoboom.com'a ÜYE olabilir, mevcut Nissan modellerine en uygun fiyatlara sahip olmak için hemen talepte bulunabilirsiniz.

 

Yayınlama Tarihi: 17.12.2019
Yorum Yap