2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Mercedes Benz C ve E Serilerinin Etkileyici Performansları
Abone Ol

Alman marka her zaman dünya üzerindeki en çok arzulanan markalardan biri oldu. Sonuçta kaputun üzerinde yıldızı görmek her zaman bir fark yaratır! Peki Mercedes Benz’in en bilinen iki sedanına hayat veren motorlar neler?

 

 

Tazelene Makyajlı C Serisi

 

 

2014 yılında tanıtılan W205 kasa kodlu C serisi, 2018 yılında makyajlanarak şuan bildiğimiz hale geldi. Değişiklikler kısaca 10.2 inçlik standart olarak gelen multimedya ekranın 12.3 inçe çıkarılabilmesi, yarı otonoma izin veren ataptif cuise control-şerit takip sistemi ve çarpışma önceleme gibi güvenlik donanımlarının gelmesi, gümüşi yeni trimlerin iç mekanda kullanılması, dokunmatik yüzeyleri olan yeni tasarımlı direksiyon olarak sıralanabilir. Ülkemizde ağırlıklı olarak LED ana farlar ile gelen araçta, opsiyonel olarak ayrıca Multibeam LED farlar da alınabilmekte. Ülkemizde C serisi makyajla beraber çeşitli motor seçenekleri ile satılıyor:

 

  • 1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli motor 156 Ps güç ve 250 Nm tork üretiyor. Motor uzu ömürlülüğü ile dikkat çekiyor.
  • Yeni gelen 1.5 litrelik turbo beslemeli benzinli motor ise EQ Boost denilen ekstra bir elektrik motoruna sahip. Bu ikili toplamda 184 Ps güç ve 280 Nm tork gibi oldukça etkileyici değerler üretebiliyor.
  • Dizel cephesinde ise yeni ve iddialı 1.6 litrelik yeni motor 160 Ps güç ve 360 Nm tork üretiyor.

 

Bütün motorlarda 9 ileri tam otomatik 9G-Tronic şanzıman standart olarak geliyor. Ayrıca 4Matic dört çekiş sistemi de iki yeni motor ile de kombine edilebiliyor. Avantajlı C Serisi fiyat teklifleri almak için aşağıdaki butona basarak talep oluşturabilirsiniz.

 

Şıklığın Başka Boyutu: E Serisi

 

 

2016 yılında North America Auto Show’da tanıtılan W213 kodlu E Serisi, gerek yeni tasarımı, gerek yeni teknolojileri içerisinde barındırması ile Alman markanın yarınlarına resmen bir ayna tutmuştu. Otonom sürüş sistemlerinin iyi bir şekilde harmanlanıp müşteriye sunabilmesinden dolayı da E Serisi oldukça dikkat çekici bir otomobil. 2017 yılında tanıtılan Driver Pilot isimli otonom sürüş, Active Break Asist ve Adaptive Matrix LED Aydınlatma gibi teknolojiler aracın ne kadar iddialı olduğunu da zaten gözler önüne seriyor. E Serisi ülkemizde:

 

  • C Serisinde de kullanılan 1.6 litrelik turbo benzinli 156 Ps güç ve 250 Nm tork üreten ünite
  • 2.0 litrelik turbo beslemeli benzinli motor, 300 Ps güç ve 400 Nm tork ile performans isteyenlere gerek cevabı verebiliyor.
  • Elbette işi AMG boyutuna çıkarmak isteyenler 4.0 litrelik 612 Ps güç ve 850 Nm tork üreten E63 AMG’nin güçlü motorunu da tercih edeilir.
  • Dizel cephesinde ise tek seçenek 2.0 litrelik 194 Ps güç ve 400 Nm tork üreten motor.

 

Bütün motorlarda 9 ileri tam otomatik 9G-Tronic şanzıman standart olarak geliyor. Ayrıca 4Matic dört çekiş sistemi de iki yeni motor ile de kombine edilebiliyor. Avantajlı E Serisi fiyat teklifleri almak için aşağıdaki butona basarak talep oluşturabilirsiniz.

 

Otomotiv sektörüyle ilgili en güncel haberler ve bilgi verici yazıları en kısa sürede okuyabilmek için Otoboom.com’a Üye olabilirsiniz.

 

Yayınlama Tarihi: 16.12.2019
Yorum Yap