2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Seat’tan Kaçırılmayacak Kasım Sıfır Araç Fırsatları!
Abone Ol

Volkswagen grubu bünyesinde yer alan İspanyol otomobil üreticisi Seat, Kasım ayına özel avantajlı fırsatlar sunuyor. Ayrıca, yaptığı açıklamada iddialı rakamlarla kırdığı satış rekorunu paylaşan markanın 2019 yılı satış detayları ve Kasım ayı kampanyaları yazımızda…

 

 

Seat Kasım ayına özel fırsatları ile alıcılarının yüzünü güldürüyor. Tüm Seat modellerinede yer alan kampanyalı fiyatlara göz atalım:

Seat’ın B segmentte yer alan modeli Ibiza, 1.0 EcoTSI 115 HP DSG S&S Style versiyonuyla kampanya indirimine ek olarak, ilave hurda indirimi ile 114 bin 700 TL'den başlayan tavsiye edilen kampanyalı anahtar teslim fiyatıyla satın alınabiliyor.

 

 

Seat’ın B SUV modeli Arona, 1.6 TDI 95 HP DSG S&S Xcellence versiyonuyla kampanya indirimine ek olarak, ilave hurda indirimi ile 148 bin 900 TL’den başlayan tavsiye edilen kampanyalı anahtar teslim fiyatıyla satın alınabiliyor.

 

 

Markanın kompakt SUV modeli Ateca 1.6 TDI 115 HP DSG S&S Xcellence versiyonuyla kampanya indirimine ek olarak, ilave hurda indirimi ile 200 bin 100 TL’den başlayan tavsiye edilen kampanyalı anahtar teslim fiyatıyla satın alınabiliyor.

Seat’ın en çok satılan modeli olan Leon, 1.5 EcoTSI ACT 150 HP DSG S&S FR versiyonuyla kampanya indirimine ek olarak, ilave hurda indirimi ile 160 bin 300 TL’den başlayan tavsiye edilen kampanyalı anahtar teslim fiyatıyla satın alınabiliyor.

 

 


Seat’tan Satış Rekoru

 

Bu yıl satış rakamları ile tarihinin en iyi ay sonuçlarını almaya devam Seat, Ekim ayında 43 bin 900 adet satış gerçekleştirdi. Ocak ayından bu yana, satışlarını %11,1 arttırdı. Böylece 10 ayda 500 bine yakın bir satış rakamına ulaştı.

Henüz yılsonu gelmemişken markanın satış rakamları oldukça iyi gitmekte ve Seat bu rakamlarla oldukça başarılı bir dönem geçirmektedir. Seat’ın satış rakamlarını ve elde ettiği karın %43’ünü markanın SUV modelleri oluşturuyor. Bu rakam geçtiğimiz yıla oranla %14 artış göstermiş durumda.

 

2019 Yılı Değerlendirmesi

 

2019 yılı geneline baktığımızda 10 aylık zaman dilimi içerisinde markanın satışları 500 bin barajına ulaştı. Ocak ayından bu yana satışlarını %11’in üzerinde arttıran Seat, sadece Ekim ayında 43 bin 900 adet satarak başarısını sürdürdü. Avrupa’nın başlıca otomobil pazarları arasında yer alan Fransa, Hollanda, İtalya, İsviçre, İsveç ve Danimarka gibi ülkelerde artış miktarı %20’yi geçti. Türkiye’de ise satışlar 4 bin 428 adete kadar ulaştı. 2019 yılı dünya genelinde 498 bin 700 adet satmayı başaran Seat, böylece kendisi için yeni bir rekor kırmaya hazırlanıyor. Markanın yıl sonu satış rakamları merakla bekleniyor.