Araç İncelemeleri   |   2019 Sezonu   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Mazda’dan Göz Kamaştırıcı RX-Vision GT3 Konsepti
Abone Ol

Aslında güncel Mazda modelleri oldukça göze hoş gelen ve teknik olarak da başarılı araçlar. Ancak markalar bazen ellerinden neler çıkabileceğini, ne kadar ileriye gidebileceklerini göstermek isterler. Japon marka da tam olarak bunu yapmış! Peki, bu konseptin anlamı nedir? Bakalım…

 

 

Tıpkı Lamborghini’nin V12 Vision Grand Tourismo konsepti gibi Mazda yeni Grand Tourismo Sport oyunu için kendisi de RX-Vision GT3 konseptini tanıttı. Dijital olarak tasarlanan yarış arabası Monako’da dünya finali yapılan FIA World Tour’da kendini göstermişti. Aracın tamamını ancak önümüzdeki sene görebileceğiz; çünkü oyunun geliştiricisi Polyphony Games hala aracın üzerinde çalışıyor.

 

Mazda RX Vision

 

Eğer bu hoş araç size bir yerlerden tanıdık geldiyse bu normaldir. Yaklaşık dört yıl önce Tokyo Motor Show’da tanıtılan RX Vision konseptinden oldukça esinlenilmiş olduğu bariz. Mevzubahis araç şık bir tasarım dili ile yeni nesil Wankel motor olan Skyactive-R’yi bünyesinde birleştirmişti. Wankel motoru belli ki bir geri dönüş yapacak; ancak Mazda’dan yapılan açıklamaya göre bu geri dönüş sadece araçların menzili genişletmek için bir ekleme şeklinde olacak. Şuana kadar Grand Tourismo Sport’ta olacak olan konseptin 2015 yılındaki gibi Wankel motor kullanıp kullanmayacağı açıklanmadı.