2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
2020 Renault Megane’ın Donanımları Nelerdir?
Abone Ol

Megane Sedan o kadar çok tutulan bir model ki onu göremeyeceğiniz bir yer yok gibi! Yerli oluşu, herkes hitap edebilen hoş ve modern tasarımı ve dizel-otomatik kombinasyonu sayesinde yerli Fransız herkesin alabileceği bir otomobil. Pek bu aracın donanımları neler? İnceleyelim…

 

 

Joy

 

Başlangıç, yani baz donanım olan Joy pek çok güvenlik ve konfor donanımını Megane Sedan’da standart olarak sunmasıyla öne geçiyor. ABS-ESC-ASR-AFU güvenlik ekipmanları, Sürücü-yolcu ve perde hava yastıkları, ISOFIX bağlantısı, Hız sabitleyici ve sınırlandırıcı, yokuş kalkış destek sistemi, LED gündüz farları, lastik tamir kiti, manuel klima, merkezi kilit, Follow-me Home aydınlatması, elektrikli ve ısıtmalı dikiz aynaları, otomatik ön camlar, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, 1/3-2/3 düzeninde katlanabilen arka koltuklar, USB-Bluetooth bağlantılı direksiyondan kumandalı radyo, 16 inç kapaklı jantlar standart olarak geliyor. Opsiyonel olarak alınabilen Görüş Paketi ile ayrıca arka park sensörü ile ön sis farları da alınabilmekte; ek olarak metalik boya da opsiyon.

 

Açıkçası 2020 model olarak gelmeye başlayacak olan bir aracın artık en baz donanımında bile park sensörü ile ön sis farı olması kanaatindeyiz. Özellik park sensörü, sedan bir araçta olmazsa olmaz bir donanım. Ayrıca deri direksiyonun ve renkli multimedya ekranının opsiyonel olarak bile sunulmuyor olması da eksiler arasında sayılabilir.

 

Joy donanım bir Megane Sedan’ı dört farklı motor şanzıman kombinasyonu ile alabilirsiniz:

  • Joy 1.3 TCe 120.900 Tl
  • Joy 1.3 TCe EDC 143.900 Tl
  • Joy 1.5 Blue dCi 162.000 Tl
  • Joy 1.5 Blue dCi EDC 172.000 Tl

 

Touch

 

Joy’un bir üstü olan Touch donanım çeşitli ekstralara sahip olduğu gibi farklılıklara da sahip. Opsiyonel olarak Joy’da alınabilen park sensörü Touch’da standart olarak geliyor. LED gündüz farları C şekilli olarak geliyor ve eller serbest Renault Card sistemi, deri direksiyon, manuel bel destek ayarlı sürücü koltuğu ile ön kol dayama da konforu arttıran detaylar arasında yer alıyor. Touch donanımda 16 inç çelik jantların da geldiğini belirtelim. Opsiyonel olarak Touch donanımda 17 inç çelik alaşım jantlar, geri görüş kamerası, eller serbest bagaj sistemi, metalik renk, ön sis farları, Elektronik klima- yağmur sensörü-far sensörü kombinasyonu, Hi-tech Paketi: 7 inç dokunmatik ekran-R-Link 2-Apple CarPlay, Touch Screen Paketi: 7 inç dokunmatik ekran ve Apple CarPlay alınabilmekte.

 

Tıpkı Joy donanımda olduğu gibi Touch donanımda da ön sis farları opsiyon olarak bulunuyor. Maalesef orta pakette sis farının standart olmaması ciddi bir eksiklik. Bunula beraber üst donanımda görebileceğimiz far, yağmur sensörü, geri görüş kamerası gibi donanımların opsiyonel olarak alınabiliyor olması da güzel artılar olmuş.

 

Touch donanım bir Megane Sedan’ı iki farklı motor şanzıman kombinasyonu ile alabilirsiniz:

  • Touch 1.3 TCe EDC: 163.000 Tl
  • Touch 1.5 Blue dCi EDC: 179.000 Tl

 

Icon

 

Geldik listenin tepesine! Touch donanımda opsiyonel olarak gelen arka park sensörü, geri görüş kamerası, elektronik klima, far sensörü, yağmur sensörü standart olarak geliyor. Ek olarak LED Pure Vision ana farlar, elektronik park freni, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, arka kol dayama, parçalı deri koltuk, değişken direksiyon sertliği, değiştirilebilir motor sesi, değiştirilebilir motor tepkiselliği, ayarlanabilir ısı konforu, ayarlanabilir ekran stilleri ve renkleri, ayarlanabilir ambiyans aydınlatması, 7 inç dokunmatik ekran, Apple CarPlay, karartılmış camlar, 17 inç çelik jantlar standart gelen donanımlar arasında. Icon donanımda opsiyonel olarak panoramik açılır cam tavan, 18 inç çaplı jantlar, metalik renk, bej/siyah deri döşeme (nappa deri direksiyon), eller serbest bagaj sistemi, heads up display, Sürüş Paketi(Güvenli Mesafe Uyarı Sistemi, Adaptif Cruise Control, Uzun Far Asistanı, Şerit Takip Sistemi), Konfor Paketi(Eller Serbest Park Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi), Long Screen Paketi(8,7 inçlik multimedya ekranı, R-Link 2.0) bulunuyor.

 

Icon donanım bir Megane Sedan’ı iki farklı motor şanzıman kombinasyonu ile alabilirsiniz:

  • Icon 1.3 TCe EDC: 175.000 Tl
  • Icon 1.5 Blue dCi EDC: 191.000 Tl

 

Araç alımınıza yardımcı olabilecek bu tarz içerikleri anında görüntülemek için Otoboom.com’a Üye olabilir, aşağıdaki butona tıklayarak Megane’ların avantajlı fiyatlarını görüntülemek için talep oluşturabilirsiniz.

 

Yayınlama Tarihi: 6.11.2019
Yorum Yap