Araç İncelemeleri   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Yeni Peugeot 508 İddialı Özelliklerle Geliyor!
Abone Ol

Fransız otomobil üreticisi Peugeot’un merakla beklenen modeli 508’in Türkiye’ye geliş tarihi netleşti. Beş kapılı “fastback” gövde tipine sahip bir coupe-sedan formu ile karşımıza çıkacak olan araç, 31 Ekim‘de düzenlenecek etkinlikle lansmanı yapılacak. Peki, araç hangi özelliklere sahip? Detaylar yazımızda…

 

 

Sahip olduğu özelliklerle sınıfının dengelerini değiştiren Yeni Peugeot 508, geçirdiği evrimle birlikte istisnasız hemen herkesin ilgisini çekmeyi başardı. Daha keskin hatlara sahip yeni dış tasarımı, her bir ayrıntısı büyük bir titizlikle ele alınan iç mekanı, ikonik Peugeot i-Cockpit®'i ve pek çok özelliği ile Yeni Peugeot 508, D segmentinin standartlarını yeniden belirliyor.

 

 

2019 model yılıyla Türkiye pazarına girmesini beklediğimiz yeni 508, bir önceki jenerasyona göre 70 kilogram daha hafif. Coupe tarzında aerodinamik çizgilere sahip olan Yeni 508’in ebatlarına bakacak olursak; uzunluğu 80 milimetre kısaltılarak 4.750 milimetreye çekilen araç 1.403 milimetre yüksekliğe ve 2.793 milimetre aks mesafesine sahip. Az da olsa bagaj hacmi iyileştirilen modelin bagaj değeri 473 litreden 487 litreye çıkartılmış durumda. Koltukların pasif hale getirilmesiyle birlikte buradaki kullanım alanında 1.537 litreye kadar artış sağlanabiliyor.

Elektronik destek asistanı kısmında zengin özelliklerle donatılan 508’de segmentinde bir ilk olan gece görüş sistemi, gece sürüşlerinde de 140 km/s hıza kadar yayaları ve bisikletlileri algılayan yeni nesil otomatik acil durum freni, çarpışma uyarısı, otomatik far kontrolü, hız sınırı ve trafik ışıkları tanımlaması, aktif şeritten çıkma uyarısı, sürücü yorgunluk uyarısı, şerit takip sistemi ve kör nokta uyarı sistemi gibi yardımcı sistemler görev yapıyor.

 

 

Yeni 508’in Motor Özellikleri

 

Yeni 508’in kaputunun altında yer alan yeni nesil Euro 6.c normuna uyumlu PureTech ve Blue HDi motorlar sayesinde sınıfının en iyi CO2 emisyon salınım değerlerine sahiptir.

Benzinli seçenekte, 180 ve 225 beygir güç üreten 1,6 litrelik üniteye yer veren Peugeot, dizel cephesinde ise 1,5 ve 2.0 litrelik üniteler sunuyor. Dizel motorlar için açıklanan güç değerleri 130, 160 ve 180 beygir şeklinde sıralanırken şanzıman seçeneklerinde ise altı ileri manuel ve 8 ileri otomatik tercih edilebilecek.

31 Ekim‘de düzenlenecek bir etkinlikle lansmanı yapılacak olan Yeni Peugeot 508’in, satışları ise Kasım ayı itibarıyla başlayacak.

 

Yeni Peugeot 508 geldiğinde Otoboom.com ayrıcalığı en avantajlı fiyatlara sahip olmak için fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Güncel Peugeot modellerini incelemek ve talepte bulunmak için hemen tıklayın.

 

Yayınlama Tarihi: 22.10.2019
Yorum Yap