2019 Sezonu   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Makyajlı Volkswagen Passat'ı ve Donanımlarını İnceleyelim!
Abone Ol

Hepimiz Passat’ı çok iyi biliyoruz. Hatta önemli bir kısmımız da sahip olmak istiyor. Dünya üzerinde Alman amiral gemisini en çok talep eden ülkelerden biri olarak, geçtiğimiz aylardan makyajlanan Passat’ın donanımlarını incelemenin siz okuyucularımıza yararlı olacağını düşündük. Gelin donanımlarına bakalım…

 

 

Daha öncesinde makyajlı Passat’ı incelediğimiz bir yazımız bulunuyor; onu okumak için tıklayınız. Ancak yine bu popüler aracın birkaç teknik bilgisini vermemizde fayda var. 8. Nesil Volkswagen Passat, 2015 yılında B8 kasa koduyla karşımıza çıktı ve içinde bulunduğumuz yıl makyajlanarak tazelendi. 4.775 mm uzunluğu, 1.832 mm genişliği, 1.442 mm yüksekliği bulunan aracın 1432 Kg’lık bir boş ağırlığı bulunuyor. Ayrıca araç 59 litrelik bir yakıt tankına ve 586 litrelik de bagaj kapasitesine sahip. Makyajlı Passat’ın ayrıca eski donanımlardan farklı olarak Impression, Elegance ve Business isimleriyle üç adet donanım seçeneği var.

 

Impression

 

 

Impression, Passat baz donanımı olarak geçiyor ve 1.5 litrelik turbo beslemeli TSI motor veya 1.6 litrelik dizel TDI ünite ile alınabiliyor. Benzinli motor 150 Ps güç ve 250 Nm tork üretirken, dizel ünite 120 Ps güç ve 250 Nm tork üretebiliyor. İki motor da sadece 7 ileri çift kavramalı DSG otomatik şanzımanla alınabiliyor. Donanımlardan da öncelikle farlardan başlayalım! Makyajla beraber tüm Passat’lar LED teknolojili gündüz farlarına ve ana farlara kavuştu. LED Basic diye adlandırılan farlara arabanın arka kısmında yine LED stop lambaları eşlik ediyor.

Aracın profiline baktığımızda ise 16 inç çaplı Aragon isimli jantlar Impression donanımda yer almış. Ayrıca elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar ile yer tasarruflu çelik stepne de bu donanımda yer alıyor.