Araç İncelemeleri   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Yeni James Bond Filminde Dört Özel Aston Martin Göreceğiz!
Abone Ol

25. bölümünün kısa süre içerisinde vizyona gireceği James Bond No Time To Die filmi dört adet klas ve hoş Aston Martin modeline ev sahipliği yapacak. Twitter hesabından filmin ismi duyurulduğu gibi filmde kullanılacak araçların modelleri de belli oldu.

 

 

James Bond, hiç şüphesiz ki beyaz perdede yayınlanmış en uzun soluklu ve yüksek tirajlı yapımlardan bir tanesi. Şimdi ise film serisi için mihenk taşı olarak tabir edebileceğimiz bir filmin yayınlanmasına fazla bir zaman kalmadı. 25. James Bond filmi olacak olan yapımın ismi Aston Martin’in resmi Twitter hesabından No Time To Die ismiyle geçtiğimiz Ağustos ayında açıklanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise James Bond filmlerinin belki de isimlerinden son en önemli konu olan hangi Aston Martin araçların kullanılacağı da netlik kazandı. Üstelik açıklama, tıpkı filmin isminin açıklanması gibi yine markanın resmi Twitter hesabından yapıldı. Hangi araçlar olduğuna biraz daha yakından bakalım.

 

DB5

 

 

James Bond filmleriyle neredeyse eşanlamlı olan DB5, şu ana kadar çekilen 24 filmin sekizinde yer alarak seride önemli bir konuma ulaşmış bir otomobil. Sinemaseverler 1964 yapımı Goldfinger filminden gördükleri üzere DB5 çekim için pek çok casusluk ekipmanı ile donatılmıştı. Araçta bulunan 4.0 litrelik sıralı altı silindir düzeninde benzinli motor 210 Ps güç ve 390 Nm tork üretiyor ve gücü arka tekerleklere ZF 5 ileri manuel şanzımanla veya 3 ileri Borgwarner marka otomatik şanzımanla iletiyordu.

 

V8 Vantage Series II

 

 

DB5 ile beraber önceden filmde kendini göstereceği belli olan model de V8 Vantage. Series II V8 Vantage’ı 1987 yapımı The Living Daylights filminde görmüştük. 1977 yılı ile 1989 yılı arasında üretilen bu hoş araçtan dünyada sadece 534 tane bulunuyor. Vantage Series II aynı zamanda İngiltere’nin ilk “Süper arabası” lakabının da sahibi. Bu lakabı elbette ki kaputunun altında bulunan 5.2 litrelik V8 silindir düzenine sahip 320 Ps gücündeki benzinli motora borçlu. Bosch marka enjeksiyon sistemine sahip olan V8 Vantage Series II, ZF marka manuel şanzıman veya Chrysler üretimi 3 ileri otomatik şanzımanla alınabiliyor.

 

DBS Superleggera

 

 

Klasik efsanelerden yeterince bahsettik. Şimdi biraz da yeni modellerden bahsetmeye. DBS Superleggera, No Time To Die’da yer alacağı açıklanan bir başka otomobil. Aston Martinin DB11 modelinden geliştirilen araçta markanın kendi üretimi olan 715 Ps güce ve 900 Nm torka sahip çift turbo beslemeli 5.2 litrelik motor bulunacak. Bu motora ZF üretimi tork konvertörlü otomatik şanzıman eşlik edecek.

 

Valhalla

 

 

Sonuncu ve muhtemelen en çok dikkat çekecek olan Aston Martin şüphesiz ki markanın yeni ortadan motorlu süper arabası Valhalla. AM-RB 003 koduyla ilk olarak tanıdığımız bu egzotik araç markanın Formula 1 deneyimlerinin yola uyarladığı bir eser aslında. Valhalla’nın kaputunun altında çift turbo beslemeli kinetik enerji geri kazanım teknolojisine sahip 986 Ps gücünde bir hibrit motor bulunuyor. Aracın üretiminin sadece 500 adetle sınırlandırılacağını da belirtelim.

 

No Time To Die filmi önce İngiltere’de 3 Nisan 2020’de izleyici karşısına çıkacak. Ardından Amerika’da 8 Nisan 2020’de vizyona girecek. Filmin Türkiye’deki vizyon tarihi de şimdilik 3 Nisan 2020 olarak görünüyor. Otomobillerle alakalı en ilginç ve güncel haberleri anında takip etmek için Otoboom.com’a Üye olabilirsiniz.

 

Yayınlama Tarihi: 8.10.2019
Yorum Yap