Araç İncelemeleri   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Porsche Panamera’ya 10. Yılına Özel Versiyon
Abone Ol

Panamera çıkalı dile kolay 10 yıl oldu bile! Markayı deyim yerindeyse finansal zorluklardan kurtaran modellerden biri olan lüks araç, çıkışının 10. Yılına özel olarak farklı bir donanıma da sahip olacak. Bakalım bu dolu donanımda ne gibi değişiklikler var?

 

 

Panamera resmi olarak 10. Yaşına basmış oldu. Şangay Dünya Ticaret Merkezinde çıktığı 19 Nisan 2009 yılından beri 250.000’den fazla satılan Panamera, 28 Haziran 2016 tarihinde ikinci nesline geçmişti. 10 Year Edition ismiyle anılacak olan bu özel versiyon pek çok özelliği standart olarak sunmasıyla dikkat çekiyor.

Panamera 10 Year Edition’u hangi donanım ile alırsanız alın, araç 21 inçlik saten beyaz altın renkli geniş Sport Design jantlara sahip olacak. Bu saten beyaz altın rengini sadece jantlarda değil; aracın iç ve dış amblemlerinde ve koltukların dikişlerinde görmek de mümkün. Dediğimiz gibi, bu 10 Year Edition pek çok donanıma da ev sahipliği yapıyor. Bunlardan en dikkat çekenlerden bazıları markanın adaptif süspansiyon sistemi olan Porsche Active Suspension Management ile opsiyonel direksiyon sistemi Power Steering Plus.

 

 

Ayrıca LED matrix teknolojisine sahip Porsche’nin far sistemi Porsche Light Dynamic System Plus ve bu sisteme eşlik eden viraj aydınlatması da versiyonun içinde yer alıyor. Genişletilmiş sürücü yardımı özellikleri, çevre görüş kameralarına sahip park yardımı, şerit değiştirme asistanı ve şerit tutma asistanını yer alan diğer donanımlar arasında bulunuyor. Ayrıca ısıtmalı ve 14 farklı şekilde ayarlanabilen koltuklar, lüks araçların vazgeçilmez donanımı Yumuşak Kapatma teknolojisi ve Bose marka ses sistemi araçtaki konfor hissini arttırabilen diğer donanımlar arasında.

Panamera 4 E-hybrid 10 Year Edition için de Alman marka standart olarak alınabilen 3.6 kWh’lık batarya yerine 7.0 kWh’lık üniteyi tercih ederek daha iyi bir elektrik gücü sağlamış oldu.

 

 

Porsche’nin üçüncü nesil Panamera üzerinde çalıştığı gelen bilgilerden bariz bir şekilde anlaşılıyor; Taycan’ın çıkışı da zaten markanın yeni elektrik çağına yavaş yavaş adapte olmaya başladığının en büyük göstergesi. Sizler yeni nesil Panamera ile ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Otomobillerle alakalı en güncel haberler için Otoboom.com’a Üye olabilir; aşağıdaki butona tıklayarak Porsche modellerinin avantajlı fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz.  

 

Yayınlama Tarihi: 8.10.2019
Yorum Yap