Araç İncelemeleri   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Hibrit Seçenekleri ile Makyajlı Audi A5 Tanıtıldı!
Abone Ol

İçinde bulunduğumuz yıl, orta sınıf sedan A4’ü makyajlayan Ingolstadt’lı marka şimdi de sportif sedanını tazeledi. Makyaj hamlelerinin yenilenen A4'e benzediğini ayrıca Audi’nin A5 için “daha önce hiç olmadığı kadar çekici” ifadesini kullandığını da belirterek aracı incelemeye başlayalım…

 

 

Bilmeyen değerli okurlarımız için belirtelim, A5 üç farklı karoser tipi ile satılıyor: Sportback (dört kapılı), Coupe (iki kapılı) ve Cabrio (üstü açılabilir). Seçiminizi hangi karoser tipinden yana kullanırsanız kullanın, tasarımı revize edilmiş LED teknolojili farlar A5’te standart olarak geliyor. Ancak eğer istenilirse opsiyonel Matrix LED farlar ve kayar sinyale sahip LED stop lambaları da alınabilecek. Böylece yolda LED farların gücü ile yolu rahatça aydınlatabilir veya kayar LED sinyalleriniz ile hoş bir görüntü oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Makyajlı 2020 modeller ile gelecek olan bir başka yenilik de Districk Yeşili dahil yeni 11 rengin A5’te sunulmaya başlanacak olması. Aracı ayrıca üç farklı dış görünüm paketi ile alabileceksiniz. Bunlar Standart, Advance ve S Line. Audi ayrıca yüksek performans S versiyonlarının yanı sıra Cabrio versiyonun da aracın kimliğini tam yansıtabilmek için elden geçirildiğini belirtiyor.

 

 

Gelelim iç mekandaki güncellemeye bakmaya. Yapılan değişikliklerin tıpkı Makyajlı Audi A4’teki gibi olduğunu görüyoruz. Bu da makyaj öncesinde vites topuzunun önünde yer alan yuvarlak Multimedya kontrol ünitesinin artık bulunmadığı anlamına geliyor. Multimedya ekranının 10.1 inç boyutlu olduğunu da belirtelim. Ayrıca sistem artık Volkswagen Grubunun MIB3 dijital platformuna sahip. Daha çabuk işlem yapabilme gücüne sahip olan MIB3 sayesinde menü geçişleri veya komutu yerine getirme hızlarında fark edilir bir artış sağlanacak.  

 

 

Motor seçeneklerine bakacak olursak A5, Avrupa’da hepsi Hibrit teknolojisi destekli dört farklı motor seçeneği ile satılacak ve motorların gücü 161 Ps’ten başlayacak. Motorlar konusundaki bir başka büyük değişiklik ise serinin performans modeli S5’in artık altı silindirli 3.0 litrelik dizel bir motora sahip olması. Bu dizel ünite 342 Ps güç ve 700 Nm tork gibi oldukça yüksek değerlere sahip. Aracın 0-100 hızlanma süresinin 5 saniye olduğu ve maksimum hızının 250 Km ile sınırlandırıldığını da belirtelim.

 

 

Bu benzinden dizele geçiş Avrupa’da satılacak olan diğer dizel modeller S4, S6 ve S6’nın habercisi niteliğinde. Zira Avrupa dışında S modelleri 3.0 litreli turbo benzinli, 349 Ps güç ve 500 Nm tork üreten motoru kullanıyor. Benzinli motorla Coupe karoserli bir S5’in 0’dan 100 Km hıza çıkması 4,7 saniye, Sportback S5’in ise 4,9 saniye sürüyor.

 

 

Audi önümüzdeki birkaç ay içerisinde makyajlı A5’i satışa sunacak. Başlangıca özel Edition One serisi, 188 Ps güce sahip Sportback ve Coupe karoserli A5’lerde alınabilecek. Bu özel donanımlı araçlar spor süspansiyon sistemi, siyah detaylı S Line dış paket ve Daytone Grisi, Quantum Grisi veya Districk Yeşili renk seçeneklerine sahip olacak. İç mekanda da Selection veya S Line paket seçimlerinden birini müşteriler seçebilecek.

 

Otomobil piyasası ile ilgili en güncel haberler için Otoboom.com’a Üye olabilir, güncel Audi modellerine avantajlı fiyatlarla sahip olmak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

 

Yayınlama Tarihi: 7.9.2019
Yorum Yap