Araç İncelemeleri   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Bayram Öncesi Müjde; Motorin Ve Benzine İndirim Geldi!
Abone Ol

Global piyasalardaki benzin ve motorin fiyatlarının gerilemesi ve dolar kurunda yaşanan geriye doğru hareket, yakıt fiyatlarının düşmesinin yolunu açtı. Bu gelişmeler ile birlikte gece yarısından itibaren  motorin ve benzin fiyatlarında indirime gidildi. Peki bu indirim ile birlikte benzin ve motorindeki son fiyatlar ne oldu? Bayram öncesi depolarını bugünden itibaren dolduracak olan vatandaşlar ne kadar ödeyecek? Detaylar yazımızda…

 

 

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 34 kuruş, benzinde ise 18 kuruş olarak yansıyacak. Buna göre;

 

- Motorin Fiyatları

Motorinin litresi İstanbul'da 6,35 liradan 6,01 liraya inecek. Ankara'da ortalama 6,41 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,07 lira, İzmir'de ise 6,43 liradan 6,09 liraya inecek.

 

 

- Benzin Fiyatları

Benzinin litresi İstanbul'da 6,70 liradan 6,52 liraya inecek. Ankara'da ve İzmir'de ise ortalama 6,77 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6,59 lira olacak.

 

 

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatların, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterdiğini de eklemekte fayda var.

 

Yayınlama Tarihi: 9.8.2019
Yorum Yap