Araç İncelemeleri  |  Konsept Arabalar  |  Basın Duyuruları
Hyundai'den i10'nun Tasarımına Yönelik İlk Çizim Geldi!
Abone Ol

Hyundai, Türkiye’de üretilen A segmentindeki modeli Yeni i10 modelinin ilk çizimlerini paylaştı! Yeni i10, yerini alacağı modelden daha konforlu ve daha sportif bir görünüme sahip olacak. Detaylar yazımızda...

Hyundai, Yeni i10’un tasarımını gözler önüne seren ilk çizimi paylaştı. Eylül ayında 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda (IAA) dünya lansmanı gerçekleştirilecek olan Yeni i10, sahip olduğu yumuşak yüzeyler ve keskin çizgiler arasındaki uyumu daha dinamik bir tasarımla vurguluyor.

Eskizinden yola çıkarak Yeni modelin boyutlarının, yerini aldığı modele göre artmış olduğunu söyleyebiliriz. Genişliği, yüksekliği ve lastik ebatları büyüyen otomobil, A segmentinin sınırlarını zorlayacağa benziyor.

Hyundai’nin İzmit fabrikasında üretilecek ve 45’ten fazla ülkeye ihraç edilecek Yeni i10; geniş ön ızgarası ile mevcut i10'dan daha alçak ve geniş görünüyor. Izgaranın altında ve yanında, Hyundai'nin hava perdeleri olarak tanımlanan, tasarımın genişliğini ve dinamizmini daha da vurgulayan üçgen hava girişleri bulunuyor. Yeni farları, tamponu ve aerodinamiği iyileştiren üçgen hava açıklıklarıyla oldukça sportif bir karakter ortaya koyuyor.

X şeklindeki yeni C sütunu, aracı tanımlarken, ayrıca bu modelin en önemli tasarım özelliği olarak da ön plana çıkıyor. Aracın birçok noktasında kullanılan bu üçgen tasarım dili, aslında modelin genişliğini ve dört köşedeki tekerleklerin pozisyonunu da vurguluyor.

 

2020 Hyundai i10 casus fotoğrafı

 

Segmentinde Lider Olmak Üzere Yola Çıkıyor

 

Yeni i10 kabininde de bir dizi yenilikle geliyor. Yeni Connected Car ve güvenlik özelliğine de sahip olacak i10; Blue Link®, Apple Car Play, Android Auto, kablosuz akıllı telefon şarjı ve arka görüş kamerası gibi donanımlarıyla kendinden daha üst segmentteki modellere de gözdağı vermiş oluyor. Bunlara ek olarak, Yeni i10 sınıfındaki en kapsamlı güvenlik paketlerinden birine de sahip; İleri Çarpışma Önleme Yardımı, sadece araç içindekileri değil aynı zamanda aracın önündeki yayaları tespit etmek için de ön radar sensörünü kullanıyor. Araç ayrıca, standart olarak Sürücü Dikkat Uyarısı ve Şerit Takip Asistanı ile donatılmış.

Yeni Hyundai i10’un dünya lansmanı ise Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

 

Hyundai'nin i10'u veya diğer modelleri ile ilgili avantajlı fiyat teklifleri alabilmek için hemen ücretsiz olarak talep oluşturabilirsiniz.

 

Yayınlama Tarihi: 12.8.2019
Yorum Yap
Benzer İçerikler