Araç İncelemeleri   |   Konsept Arabalar   |   Basın Duyuruları   |   2020 Sezonu
Jeep Renegade Yenilenen Yüzüyle Türkiye'de Satışa Sunuldu!
Abone Ol

Jeep’in SUV sınıfındaki kompakt temsilcisi Renegade, geçirmiş olduğu kapsamlı yenilenme sürecinin ardından ülkemize geldi. Geçtiğimiz yıl geçirdiği makyajın ardından daha dinamik bir yüz ve tasarıma sahip olan Yeni Jeep Renegade, yenilikçi teknolojik donanımları, yeni motor seçenekleri ve üstün güvenlik özellikleriyle Haziran ayından itibaren Türkiye pazarında satışa sunulmaya başlandı. Detaylar yazımızda…

 

 

Jeep'in ilk kez 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı kompakt SUV modeli Renegade, yenilenen haliyle daha dinamik tasarım özelliklerine, yenilikçi teknoloji donanımlarına ve üstün güvenlik seviyesine kavuşurken, aynı zamanda yeni motor seçenekleri de sunuyor.  

Yenilenen özelliklere bakacak olursak:

Yeni Renegade’nin il olarak 7 bölmeli ızgarası, yeni tasarımlı farları ile sis farları ve Stop grubu öne çıkıyor. Ayrıca sahip olduğu farlar, LED teknolojisi sayesinde geleneksel halojen farlara göre %50, Xenon farlara göre %20 daha iyi aydınlatma performansı da sağlıyor. Renegade’in Longitude ve Sport versiyonlarında standart olarak sunulan 16 inç alaşımlı jantların dışında, Limited ve Trailhawk’taki 17 inç alaşımlı jantlar ve Limited versiyonda opsiyonel olarak sunulan 19 inç boyutları da dahil toplamda 4 farklı jant seçeneği kullanıcıya kişiselleştirme olanağı sağlanıyor. Ayrıca Limited ve Trailhawk versiyonlarında sunulan siyah renkli tavan da Renegade’in yenilenen tasarım öğeleri arasında yer alıyor.

 

 

İç mekanda ise yeni nesil Uconnect 5 inç, 7 inç ya da  8.4 inç NAV dokunmatik multi medya sistemi yer alıyor. Aynı zamanda Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu olarak çalışan Uconnect 7 inç ve 8.4 inç NAV sistemleri, kullanıcı arayüzü deneyimini geliştiren çift parmak yakınlaştırma ve “Tut ve Sürükle” ile kişiselleştirilebilir menü sunuluyor. Renegade, yüksek çözünürlüklü, kapasitif, tam renkli dokunmatik ekranlarıyla öne çıkıyor.

 

 

Yeni Benzinli Motor Seçenekleri

 

Yeni nesil benzinli motorlarla donatılan makyajlı Renegade, yeni nesil turbo beslemeli benzinli motorları ile yakıt verimliliği sunuyor.

Merakla beklenen, 120 beygir güç, 190 Nm tork değerleri sunan 1.0 litre hacimli ünite, 3 silindirli motor, 6 ileri vitesli manuel şanzıman ve önden çekiş sistemine sahip. 1.3 litre hacimli motor ise 150 beygir güç, 270 Nm tork değerleri üretebiliyor. 

Bu seçenekte çift kavramalı, yarı otomatik şanzıman kullanılırken, 180 beygir gücündeki versiyonda 9 ileri vitesli otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunuluyor. Dizel seçeneğinde ise, 120 beygir ve 320 Nm tork değelerine sahip 1.6 litre ünite yer alıyor.

 

Üstün Güvenlik Donanımları

 

Yeni Jeep Renegade’in tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunulan güvenlik donanımları: Elektronik Devrilme Engelleme (ERM), Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC), Trafik İşareti Algılama, Şerit Takip Sistemi ve Akıllı Hız Asistanı yer alıyor.

 

 

Geri görüş kamerası, ön ve arka park sensörleri, Ön Çarpışma Uyarısı, Aktif Acil Frenleme, Adaptif Hız Kontrolü, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Arka Trafik Çapraz Geçiş Algılama gibi özellikler ise Limited donanım seviyesinde standart olarak yer alıyor.

 

Makyajlı Jeep Renegade, 171.650 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Daha avantajlı fiyatlara sahip olmak için;

 

Yayınlama Tarihi: 24.6.2019
Yorum Yap